PlayStation Plus Oyun Kataloğuna Nisan Ayında Eklenecek Oyunlar Açıklandı: Yüzlerce Lira Değerinde Oyun Geliyor!

PlayStation Plus Oyun Kataloğuna Nisan Ayında Eklenecek Oyunlar Açıklandı: Yüzlerce Lira Değerinde Oyun Geliyor!
0

 

PlayStation, PS Plus Extra ve Deluxe aboneliğinde sunulan oyun kataloğuna nisan ayında eklenecek oyunları açıkladı.

Japonya teknoloji devi Sony’nin PlayStation platformu için hizmete sunduğu ücretli abonelik sistemi PlayStation Plus’ın nisan ayında oyun kataloğuna getireceği ücretsiz oyunları resmen açıklandı. Oyunların 18 Nisan tarihi itibarıyla erişilebilir olacağı ifade edildi.

Nisan ayında PlayStation Plus abonelerine sunulacak oyunlara baktığımızda yüzlerce lira değerindeki birçok popüler oyunun eklendiğini görüyoruz. Bu açıklanan oyunların, “Oyun Kataloğu”nu içeren PS Plus Extra ve Deluxe için olduğunu, aylık oyunların geldiği Essential üyeliğini kapsamadığını söyleyelim.

İşte Nisan 2023’te PS Plus Extra ve Deluxe aboneleri için gelecek oyunlar:

Oyun Normal Fiyatı Platform
Kenna: Bridge of Spirits 170 TL (indirimsiz 379 TL) PS4/PS5
Doom Eternal 469 TL PS4/PS5
Riders Republic 569 TL PS4/PS5
Wolfenstein II: The New Collossus 34 TL (indirimsiz 229) PS4
Slay The Spire 114 TL PS4
Monster Boy and the Cursed Kingdom 87 TL (indirimsiz 349) PS4/PS5
The Evil Within 84 TL PS4
Wolfenstein: The Old Blood 144 TL PS4
Bassmaster Fishing 249 TL PS4/PS5
Paradise Killer  199 TL PS4/PS5
Sackboy: A Big Adventure 539 TL PS4/PS5

Klasikler kataloğuna da yeni oyunlar ekleniyor

Deluxe abonelere sunulan klasikler kataloğuna da bu ay birçok yeni oyun eklenecek. Bunlar, Doom, Doom II, Doom 64, Doom 3 ve Dishonored: Definitive Edition olacak. 

Öne çıkan oyunlar

Doom Eternal

id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda tarafından yayınlanan Doom Eternal, 2020 yılında çıkış yaptı. Efsane Doom serisine dahil olan aksiyon dolu tek oyunculu yapımda oyuncular, Slayer olarak boyutlararası bir iblis avına çıkarak insanlığı kurtarmaya çalışıyor.

Wolfenstein II: The New Collossus

2017’de çıkış yapan Wolfenstein II: The New Collossus, Wolfenstein: The New Order’ın devam oyunu. Macihne Games tarafından geliştirilen ve Bethesda tarafından yayınlanan FPS türündeki oyunda, yine B.J. Blazkowicz’i kontrol ediyor ve alternatif bir geçmişte dünyayı yöneten Nazilere karşı mücadele ediyor.

Kena: Bridge of Spirits

2021 yılında piyasaya sürülen Kena: Bridge of Spirits, Ember Lab tarafından geliştirildi ve yayınlandı. Aksiyon ve macera türündeki oyun, gözlerinizi şenlendirecek bir dünyaya sahip. Yapımda kutsal dağ tapınağını bulmak için terk edilmiş bir köye seyahat eden genç ruh rehberi Kena’yı kontrol ediyoruz ve onun macerasını deneyimliyoruz.

The Evil Within

Tango Gameworks tarafından geliştirilen ve Bethesda tarafından yayınlanan The Evil Within, 2014 yılında çıktı. Resident Evil’ın yaratıcısı Shinji Mikami’nin de geliştiricilerinden olduğu oyun, hayatta kalma temalı bir korku oyunu. The Evil Within’de göz alıcı ortamlar, korkutucu ve ayrıntılı bir hikayeyle karşı karşıya kalırken elimizdeki sınırlı kaynaklarla hayatta kalmaya çalışıyoruz.

Bu ay kaldırılacak oyunlar

PlayStation, bunlara ek olarak kaldırılacak oyunları da açıkladı. Aşağıda gördüğünüz oyunlar mayıs ayında PS Plus kataloğunda yer almayacak;

 • Marvel’s Spider-Man
 • Resident Evil
 • NBA 2K Playgrounds 2
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir