Search Console’da yeni Kaldırmalar raporu

Search Console’da yeni Kaldırmalar raporu
0

Google, Search Console‘da, site sahiplerinin bir sayfanın Google Arama sonuçlarında görünmesini geçici olarak gizlemelerini sağlayan Kaldırma İşlemleri raporunun yeni bir sürümünü başlattı. 

 

Yeni rapor, sitenizdeki diğer Google herkese açık araçlarıyla raporlanan sayfalar hakkında da bilgi veriyor. Google’dan bilgi raporlamanız ve kaldırmanız için farklı araçlar vardır , bu yayında yeni Search Console raporunun bir parçası olacak üç alana odaklanacağız: geçici kaldırma, eski içerik ve Güvenli Arama filtreleme istekleri.

Geçici olarak kaldırma

 

Geçici bir kaldırma isteği, sitenizdeki belirli içeriği Google Arama sonuçlarından kaldırmanın bir yoludur. Örneğin, Google Arama’yı hızlı bir şekilde çıkarmanız gereken bir URL’niz varsa, bu aracı kullanmanız gerekir. Başarılı bir talep yaklaşık altı ay sürer, bu da kalıcı bir çözüm bulmanız için yeterlidir. İki tür isteğiniz var:

 

URL’yi geçici olarak kaldırma URL’yi yaklaşık altı ay boyunca Google Arama sonuçlarından gizler ve sayfanın önbelleğe alınmış kopyasını temizler.
Önbellek URL’sini temizle, önbelleğe alınmış sayfayı temizler ve sayfa tekrar taranana kadar Arama sonuçlarındaki sayfa açıklaması snippet’ini siler.

URL'yi geçici olarak kaldırma URL'yi yaklaşık altı ay boyunca Google Arama sonuçlarından gizler ve sayfanın önbelleğe alınmış kopyasını temizler.

 

Eski İçeriği Kaldır aracı aracılığıyla yapılan kaldırma istekleri hakkında bilgi sağlar.

Eski içerik

Eski içerik bölümü, artık sayfada bulunmayan bilgileri gösteren arama sonuçlarını güncellemek üzere herkes tarafından (yalnızca site sahipleri için değil) kullanılabilen herkese açık Eski İçeriği Kaldır aracı aracılığıyla yapılan kaldırma istekleri hakkında bilgi sağlar.

Search Console'daki Güvenli Arama filtreleme bölümü, sitenizdeki Google kullanıcıları tarafından Güvenli Arama Önerisi aracını kullanarak yetişkinlere uygun içerik olarak bildirilen sayfaların geçmişini gösterir.

Güvenli arama Filtresi

Search Console‘daki Güvenli Arama filtreleme bölümü, sitenizdeki Google kullanıcıları tarafından Güvenli Arama Önerisi aracını kullanarak yetişkinlere uygun içerik olarak bildirilen sayfaların geçmişini gösterir. Bu araç kullanılarak gönderilen URL‘ler incelenir ve Google bu içeriğin Güvenli Arama sonuçlarından filtrelenmesi gerektiğini düşünüyorsanız, bu URL’ler yetişkinlere uygun içerik olarak etiketlenir.

 
Yeni raporun daha net ve kullanışlı bulacağınızı umuyoruz. 
Google, Search Console'da, site sahiplerinin bir sayfanın Google Arama sonuçlarında görünmesini geçici olarak gizlemelerini sağlayan Kaldırma İşlemleri raporunun yeni bir sürümünü başlattı.
 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir