Telegram ücretli oluyor! Ama sandığınız gibi değil

Telegram ücretli oluyor! Ama sandığınız gibi değil
0

Telegram Beta topluluğu, iOS uygulamasının 8.7.2 sürümünde ücretli bir abonelik hizmeti keşfetmiş durumda.

Telegram özellikle Facebook‘un gizlilik sorunlarından sonra kullanıcıların tercih ettiği mesajlaşma uygulamalarından biri oldu. Uygulama ayrıca diğer rakiplerinde bulunmayan bazı özellikleriyle de öne çıkıyor. Gittikçe artan kullanıcı sayısına rağmen Telegram geliştiricileri henüz uygulama üzerinden para kazanma konusunda ise adım atmadılar. Ancak bu durum yakında değişecek gibi görünüyor.

 

Telegram premium abonelik hizmeti sunmaya hazırlanıyor!

Telegram Beta topluluğu, iOS uygulamasının 8.7.2 sürümünde bir Telegram Premium abonelik hizmeti keşfetmiş durumda. Benzer bir hizmetin Android işletim sisteminde de bulunması oldukça muhtemel. Peki bu premium hizmet neler sunuyor?

Telegram Premium‘a abone olan kullanıcılar öncelikle ekstra çıkartmalar ve özel ifadelere kavuşacak gibi görünüyor. Bu ifadeleri kullanmak isteyen diğer kullanıcılardan ise premium aboneliğe geçiş yapmaları istenecek.

İnsanların sadece bu ifadeler için para harcaması pek mümkün görünmüyor. Telegram mutlaka premium abonelik hizmeti ile başka avantajlar da sunacaktır ancak bunlar henüz bilinmiyor. Discord ve Twitch uygulamalarında da benzer şekilde genişletilmiş ifadeler ve özelleştirme gibi avantajlar sunuyor.

Facebook’un reklam ve veri tabanlı para kazanma yaklaşımına kıyasla Telegram‘ın bu girişimini makul bir yaklaşım olarak nitelendirebiliriz. Telegram’ın mevcut özelliklerinin kullanıcılar için ücretsiz kalacağını varsayıyoruz. Uygulamanın hali hazırda sunduğu grup aramalarıbüyük dosya ve yüksek kaliteli video yüklemeleri gibi özellikleri premium abonelere özel kılması ise kullanıcıların canını sıkacaktır.

Peki siz Telegram ve ücretli abonelik hizmeti hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir