Telegram’ın ‘Ücretli Abonelik’ Planı Hakkında İlk Bilgiler

Telegram’ın ‘Ücretli Abonelik’ Planı Hakkında İlk Bilgiler
0

Telegram’a Ücretli Abonelik Seçeneği Geliyor: İşte Telegram Premium Hakkında İlk Bilgiler

WhatsApp’ın en büyük alternatiflerinden birisi haline gelen ve piyasadaki en güvenli mesajlaşma uygulamaları arasında gösterilen Telegram’a gelmesi beklenen “ücretli üyelik seçeneği” hakkındaki ilk bilgiler uygulamanın iOS beta sürümünde ortaya çıktı.

Mesajlaşma uygulamaları sundukları hizmet karşılığında genellikle ücret talep etmeyip verilerimizi hedefli reklamcılık için kullanılır. Hatırlarsanız bu modelle çalışan WhatsApp’ın geçtiğimiz yıla damga vuran yeni gizlilik politikası, verilerimizi daha gelişmiş reklam planlarında kullanmaya yönelikti. İtirazlar sonucunda ilgili politika dayatılmasa da uygulama ücretli kalmaya ve verilerimizi kullanmaya devam etti. 

Ancak piyasada Telegram ve Signal gibi, verilerimizin gizliliği konusunda içimizi rahat tutabileceğimizi söyleyen uygulamalar da var. Ancak bu uygulamalar verilerimizi kullanamadığı ya da sınırlı şekilde kullanabildiği için gelir elde edemiyor, dolayısıyla uygulamayı geliştiren şirketler ya da ekipler maddi kaynak yaratamıyorlar. Telegram ise bu sorunu ücretli abonelik seçeneği ile çözmeye hazırlanıyor.

Telegram Premium’a dair ilk bilgiler iOS beta sürümünde: Şimdilik fiyat bilgisi yok

35 binden fazla üyeye sahip Telegram Beta ismindeki Telegram kanalında paylaşılan bilgiler, uygulamanın iOS için yayınlanan  v8.7.2 beta sürümünde ortaya çıktı. Premium sürümde bulunacağı belirtilen ilk özellik bazı özel tepkiler ve stickerlar olarak görünüyor. 

Telegram’ın ücretli sürümü, mevcut ücretsiz sürümün yanında kullanıcılara sunulan ikinci bir seçenek olacak. Premium sürüme erişecek kullanıcıların daha çok gizliliğe sahip olmak gibi kritik avantajlara kavuşup kavuşmayacağı henüz net değil. Ancak Telegram Premium kullanıcılarının sohbetlerde, kanallarda daha premium sürüm kullandıklarını belli edecek avantajlara sahip olacağı aşikar.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir