Twitter, ‘Önerilen Tweetler’i Herkese Göstermeye Başlıyor!

Twitter, ‘Önerilen Tweetler’i Herkese Göstermeye Başlıyor!
0

 

 

Twitter’da Takip Etmediğimiz Hesaplardan Daha Fazla Gönderi Göreceğiz: Önerilen Tweetler Tüm Kullanıcılara Geldi!

Twitter, önerilen tweetlerin kapsamını genişlettiğini açıkladı. Buna göre artık herkes, ana sayfada takip etmediği kullanıcılardan gönderiler görebilecek.

Elon Musk tarafından satın alınan popüler sosyal medya platformu Twitter’da son zamanlarda birçok yenilik görüyorduk. Arap saçına dönen paralı mavi tik, yakın zamanda değişen COVID dezenformasyon politikaları bu değişikliklerden sadece birkaçı. Ayrıca platform, bugün de tweetlerin hangi cihazdan atıldığını gösteren ibaresini kaldırmıştı.

Şimdi ise Twitter’a başka yeniliklerin de geleceği görüldü. Twitter’ın kendi resmi hesabından yaptığı bir paylaşım, takip etmediğimiz insanların da gönderilerini bize gösterecek ‘önerilen tweetler’in kapsamının genişletildiğini ortaya koydu.

Artık herkes önerilen tweetleri görecek

Bu tarz bir özelliğin zaten platformda olduğunu belirtelim. Birçok kullanıcı ana sayfada gezindiğinde, takip etmediği hesaplardan gönderiler zaten görülebiliyordu. Twitter’ın paylaşımından anladığımız kadarıyla yeni güncelleme, bu gönderilerin daha sık ve daha fazla insana gösterilmesini sağlayacak. Yani daha önce bu tarz gönderileri görmeyenlerin de akışında takip etmedikleri insanlardan tweetler belirecek.

Twitter, yaptığı açıklamada bunu herkesin platformdaki en iyi içerikleri görmesini sağlamak için’ yaptığını belirtiyor. Tabii ki bunun kullanıcılar tarafından ne kadar sevileceğini bilemiyoruz. Takip etmedikleri hesaplardan alakası olmayan gönderileri sürekli görmek birçok insanın hoşuna gitmeyebilir.

Önerilen Tweetleri görmek istemiyorsanız ne yapmalısınız?

Önerilen tweetleri görmek istemiyorsanız akışınızı ‘kronolojik’ yapmanız mümkün. Bunu uygulamaya girdiğinizde sağ üst köşede bulunan ışıltı simgesine bastığımızda karşımıza çıkan “En son Tweetlere geç” seçeneğiyle yapabilirsiniz. Twitter’ın şimdilik bu moda önerilen gönderileri eklemediğini görebiliyoruz. Ancak ana akış dışında bildirimler ve keşfet bölümlerinde de önerilen tweetlerin yer alabileceğini eklemeden geçmemek gerek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir