Twitter’ın Notlar Özelliği Tüm Dünyada Kullanıma Sunuldu

Twitter’ın Notlar Özelliği Tüm Dünyada Kullanıma Sunuldu
0

 Twitter, Flood’ları Ortadan Kaldıracak Yeni Özelliği Notlar’ı Kullanıma Sundu

Twitter’ın birkaç ay önce tanıttığı Notlar özelliği bugün itibariyle kullanıma sunuldu. Bu özellik, hem platformdaki floodları hem de amatör blogları tarihe gömebilir.

Twitter, 2022 yılı boyunca pek çok yeni özellik tanıtarak yıllardır geitrmek istediği ancak bir türlü getiremediği özellikleri peş peşe yayınlamaya başlamıştı. Elon Musk’ın platformu satın almasıyla birlikte bu özelliklerin bazıları rafa kaldırılsa da 2021 yılından beri geliştirilen “Notlar” özelliği bunlardan birisi değil.

Geçtiğimiz aylarda Twitter tarafından tanıtılan Notlar özelliği, kullanıcıların uzun metinleri floodlar yerine daha derli toplu bir şekilde paylaşmanızı sağlıyor. Yaklaşık 5 aydır büyük bir gizlilikle test edilen bu özellik, bugün itibariyle kullanıma sunuldu.

Twitter artık blog sitelerine de rakip olabilecek

Platformun kuruluşundan beri en büyük sorunlardan birisi, kullanıcıların uzun metinleri parça parça atmak zorunda kalmasıydı. Bu sorunu çözmek için pek çok 3. parti yazılım ve internet sitesi geliştirilse de platformun içinde bu sorunun bir çözümü yoktu. Ancak ilk olarak 2021 yılında Birdwatch ismiyle tanıtılan bu özellik ise kullanıcıların apayrı bir sekmede kendi “makalelerini” paylaşmalarına olanak sağlıyor. Özelliği kullanmak için notlar kısmına tıkladığınızda karşınıza takip ettiğiniz kullanıcıların notları çıkıyor. Ayrıca siz de kendi makalelerinizi burada paylaşabiliyorsunuz.

Özellikle pek çok yüksek takipçili hesap, yazdığı makaleleri blog sitelerinde paylaşıyor ve takipçilerini bu blog sayfasına yönlendiriyordu. Artık Twitter kullanıcıları uygulamadan ayrılmadan bu makaleleri okuyabilecek. Bu da pek çok amatör blog sayfasını zor duruma sokacak gibi duruyor.

Bugün itibariyle tüm Twitter kullanıcılarına sunulan Notlar özelliği, kademeli olarak dağıtılacak. Özelliğin ülkemizdeki kullanıcılara da önümüzdeki 1 ay içerisinde gelmesi bekleniyor.

 

Kaynak: https://www.neowin.net/news/twitters-community-notes-feature-that-adds-context-to-tweets-rolls-out-globally/

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir