Uğur Şahin, Çocuklar İçin COVID-19 Aşısı Geliştirildiğini Açıkladı

Uğur Şahin, Çocuklar İçin COVID-19 Aşısı Geliştirildiğini Açıkladı
https://www.webtekno.com/ugur-sahin-cocuklar-icin-covid-19-asisi-gelistirildigini-acikladi-h114584.html
0

BioNTech’in kurucusu Uğur Şahin, 12 yaşından küçük çocuklar için bir koronavirüs aşısı geliştirdiklerini duyurdu. 

 
Verileri toplamak için birkaç hafta zamana ihtiyaç duyduklarını söyleyen Şahin, aşı onayının ekim ayı sonunda verilebileceğini düşünüyor.

Pfizer ile yaptığı iş birliği neticesinde koronavirüsle mücadele için mRNA tabanlı koronavirüs aşısını geliştirmeyi başaran BioNTech’in kurucusu Uğur Şahin, House of Pharma’nın etkinliğinde önemli açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda koronavirüs aşısıyla ilgili yeni bir dönemin başlamak üzere olduğunu vurgulayan bilim insanı, 12 yaşından küçük çocuklar için bir aşı geliştirildiğini duyurdu.

Uğur Şahin tarafından yapılan açıklamalara göre geliştirilen yeni koronavirüs aşısı, 12 yaş altındaki çocuklara özel olacak. Aşıyla ilgili klinik deneylerin sürdüğünü ifade eden bilim insanı, ilk verilerin bu ay sonu itibarıyla yayımlanacağını söyledi. Açıklanacak veriler, aşının çocuklar için etkili olup olmadığının anlaşılmasını sağlayacak.

Ekim ayı sonunda onay alabilir

Uğur Şahin tarafından yapılan açıklamalarda, “Şu an 12 yaşın altındaki çocuklar için onay alan bir COVID-19 aşısı yok. Fakat bu durum ekim ayının sonunda değişebilir. 12 yaşın altındaki çocuklar için çalışmalar tamamlandı. Şu an verileri toparlıyoruz ve birkaç haftamız daha var.” ifadeleri kullanıldı. 
 
BioNTech’in kurucusu, yapılan çalışmalardan umutlu görünüyor. Şu ana kadarki süreçte hiçbir sürprizle karşılaşılmadığını söyleyen Şahin, denetleyici kurumların aşıyla ilgili kararının birkaç hafta içerisinde çıktığını, resmi sürecin eylül sonu ya da ekim başında başlayacağını belirtti. Eğer çalışmalar onay alırsa, 12 yaşından küçükler çocuklar için de koronavirüse karşı bağışıklık kazandıran bir aşı piyasaya sürülmüş olacak.
 
Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/2021/saglik/ugur-sahinden-cocuklara-covid-19-asi-mujdesi-6637368/
.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir