İlginizi Çekebilir

Webmaster Veri İşaretleyici Kırmızı Mesaj Uyarısını Düzenleme

Webmaster Veri İşaretleyici Kırmızı Mesaj Uyarısını Düzenleme
+ - 2

Webmaster, Veri işaretleyicisi, Sayfa grup satırı makale yanında kırmızı renkli işaretlenmiş pencere gördüğünüzde, Sayfaların değiştiği mesajı veren bu hatalı ögeyi düzeltebilirsiniz.

Web Yönetici araçları, Search Console, Veri işaretleyicisi, web sitenizde yayınlanmış makale verilerinin işaretlendiği, Veri türü, Kaynak, Sayfa sayısı, Öğeler, Hatalı öğe sayısını gösteren alandır.

Web sitenizde İşaretlemiş olduğunuz Sayfalar değişmiş olabilir. Sayfa satırında şu mesajı okuyabilir,
Son etiketlenmelerinden beri bu sayfalar önemli derecede değişmiş olabilir. Lütfen sayfa grubunu inceleyin ve tüm etiketleme sorunlarını düzeltin. Önemli miktarda değişiklik varsa sayfa grubunu yayından kaldırıp yeni bir tane başlatmak da isteyebilirsiniz.

Düzenle butonu ile ilgili sayfaya giriş yaparak verilerimizi düzenlemeye başlayabiliriz. Mesaj ileti pencere görünümü.

Düzenle butonu mesajını okuduktan sonra, Düzenle seçeneği ile devam ederseniz daha önceden oluşan hatalar ve bu hataların diğer sayfalarınıza bağlantı vermesinden dolayı çok fazla sayfa düzenlemeniz gerekebilir. Düzenlemeye devam etmeyi seçtiğinizde şu şekilde uzun bir uğraşın içine girmiş olacaksınız. Resmi inceleyin.

Sayfa Grubunu Silin:

1. Bu durum kişisel bir bezginlik yaratacağından izlemeniz gereken adımları takip edebilirsiniz.

2. Veri işaretleme panelinde bulunan, Menü çubuğuna fareyi yanaştırın.

  • Search Console dön.
  • Bu sayfa grubunu sil.
  • Örnek sayfaları düzenle.
  • Yayınla ve Ayarlar seçeneklerini göreceksiniz.

3. Bu sayfa grubunu sil, çöp kutusu simgesine dokunun ve Sayfa grubunu silin. Sayfa Grubunu sildiğiniz de, daha önce yanlış işaretlenmiş grubu silmiş oluyorsunuz.

Çekinmeyin, aynı Sayfa grub verilerini tekrar işaretleyeceğiz. Böylece yapacağınız işlem kısa zamanda bitmiş olacak. Sayfa grubunu sil, seçeneği ile devam edin. Silinmesi için Onaylayın.

4. Hatalı kırmızı mesaj penceresi olarak karşınıza gelen Sayfa grup numarasını aramayın bulamazsınız. Merak etmeyin.

5. Yapılandırılmış veri, Hatalı öğe sayısı listenizden veri işaretlemeye devam edin. İlk veri işaretlemeniz bittiğinde, biraz önce sildiğiniz Sayfa grub numarası ile devam edeceksiniz.

Yani silinen hatalı Sayfa grub numarası değişemeyecek ancak sıralamada boşalan yerini alarak hatalı sayfaların veri işaretlemesine devam etmiş olacak.

Yapılandırılmış Veri İşaretleme Neden Önemli?

Web sitenizde yazmış olduğunuz tüm makaleler, Google arama sonuçlarında hatalı bağlantı ve yapılandırma ile ilgili çalışmanız yoksa mutlaka çıkacaktır. Hatalı yapılandırılmış tüm sayfalarınız Web Yönetici araçları, Search Console, sütun kısmında karşınıza çıkar.

Web siteniz için ne kadar çok hatalı öğe veri işaretlemesi yaparsanız doğru olarak yapılandırılmış makaleleriniz Google arama sonuçlarında çıkmaya hak kazanmış demektir.

Bu çalışma sonuçlarını web site trafiğini incelediğinizde bir artışın olduğu göreceksiniz.

İlgili konu hakkındaki diğer makaleleri Veri araçları kategorisinden okuyarak web sitenizi daha aktif nasıl yapabilirsiniz okuyun. Sormayı düşündüğünüz konular mı var? Yorum penceresini kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 5 sene önce

    Üst düzey bilgiler , Ülkemizde bilinmeyen konuları anlatan büyük bir platformunuz var. Kaç kişinin bunu okuyacağını hepimiz biliyoruz. Belkide yorum bile yazan olmaz. Yıllardır web tasarım ve internet ilgimi çekmiştir. Bu konuları ne anlatanı bulabilirsiniz nede doğru dürüst uygulayabilen kişileri. Bu işi yapmak isteyenler için büyük bir kaynak olarak görüyorum burasını ; editörler kısmını incelediğimde inanın sizleri kıskandım siz ve ekip arkadaşlarınıza başarılar.

    • Yakup Dalaman, Bey merhaba; Bizleri onere edip çok değerli bu sözlerinizden dolayı şahsım ve ekip arkadaşlarım adına çok teşekkür ederim. Bu yazıları şu anda çok az kişi okur demiyorum sadece göz atar çıkar, hatta hiç bakmaz bile. Bu durum analizini yaşadığımız ülke insanının teknolojiye, emeğe, insanlığa verilen değeri olarak görüyorum. Çok yorum gelmese de sizin gibi değerli dostlardan gelecek birkaç kelimenin dahi bizim yaşam ve bakış açımızda her zaman heyecanımız olacaktır. Tüm ekip ve şahsım adına Saygı ve Sevgilerimi iletiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.