WhatsApp, Masaüstü Kullanıcılarına ‘Oh be’ Dedirtecek Bir Özellik Getirmeyi Planlıyor

WhatsApp, Masaüstü Kullanıcılarına ‘Oh be’ Dedirtecek Bir Özellik Getirmeyi Planlıyor
0

WhatsApp, web sürümünde ve masaüstü uygulamasında sohbet yönetimini iyileştirmek için yeni bir özellik getirmeyi planlıyor. Özellik, kullanıcıların birden fazla sohbeti seçmesini sağlayabilecek. Bu şekilde de sohbetler, aynı anda sessize alınabilecek.

Dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması konumunda. Meta çatısı altında faaliyet gösteren platform, bu nedenle de sürekli olarak yepyeni özellikler getiriyor. Yakın zamanda da uygulamaya kendinizden sildiğiniz mesajları geri getirmenizi sağlayan bir özellik getirilmişti.

Şimdi ise WhatsApp’ın web sürümünü ve masaüstü uygulamasını kullananları sevindirecek bir yeniliğin geleceği ortaya çıktı. WABetaInfo tarafından fark edilen özellik, ‘Sohbet Seç’ butonunun web ve masaüstüne geleceğini gösteriyor.

Web sürümünde ve masaüstü uygulamasında birden fazla sohbeti sessize almak veya okunmuş olarak işaretlemek mümkün olacak

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, masaüstünde ve web sürümünde sohbet yönetimini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Platform, bunu birden fazla sohbeti seçmenizi sağlayan bir butonla yapacak. Gelen ekran görüntülerinde, sohbetlerin ve arama çubuğunun üst kısmında yer alan bölüme ‘Sohbet Seç’ butonunun eklendiği görülebiliyor.

Bu buton, web ve masaüstü uygulaması kullanıcılarının uzun süredir beklediği şeyleri gerçekleştirebilmesini sağlayacak. Kullanıcılar, bu şekilde birden fazla sohbeti seçebilecek ve bu sohbetleri ‘okunmuş’ olarak veya ‘okunmamış’ olarak belirleyebilecek. Ayrıca bu seçenekle birlikte birden fazla sohbeti sessize almak da mümkün olacak.

Şu an geliştirilme aşamasında olan yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunacağı konusunda ise henüz bir bilgi yok.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir