Trendlerdeki Yazı

Windows 11 KB5012592 çıktı-işte yenilikler (doğrudan indirme bağlantıları)

Windows 11 KB5012592 çıktı-işte yenilikler (doğrudan indirme bağlantıları)
0

Windows 11 KB5012592 genel halk için piyasaya sürüldü ve uzun bir iyileştirme listesiyle birlikte geliyor. Yeni özellikler açısından, kullanıcılar artık arama vurgularına erişebilecekler.

Düzeltme ekini Windows Update aracılığıyla alabilir veya Microsoft KB5012592 için doğrudan indirme bağlantıları yayınladığı için el ile de yükleyebilirsiniz.

Windows 11 KB5012592 zorunlu bir güvenlik güncelleştirmesidir ve güncelleştirmeleri yedi güne kadar duraklatmadığınız sürece atlanamaz. Ayrıca, Windows Güncelleştirmeleri ayarlarına bağlı olarak veya Microsoft tarafından sağlanan yedi günlük ödemesiz sürenin ötesine ertelemeye çalışırsanız otomatik olarak yüklenir.

Geçen ayki güvenlik güncelleştirmesinin aksine, Nisan 2022 güvenlik güncelleştirmesi tonlarca yeni özellik içermiyor, ancak Microsoft çok sayıda hata düzeltmesini düzelttiğini ve Windows Search highlights gibi özellikler için desteği etkinleştirdiğini söylüyor. Ayrıca Microsoft, bildirim merkezi’nde en fazla üç yüksek öncelikli tost bildirimi için destek de ekliyor.

Bu yeni bildirim özelliği, Windows bildirimlerini kullanan uygulamalardan sık sık arama, mesaj, anımsatıcı veya alarm bildirimleri alırsanız yararlı olabilir. Güncellemeden sonra bildirimlere özel muamele yapılacak ve bu uyarılar aynı anda görünecektir.

Windows 11 güncelleştirmelerini denetlerseniz, aşağıdaki düzeltme ekini görürsünüz:

2022-04 x64 tabanlı Sistemler için Windows 11 Toplu Güncelleştirmesi (KB5012592)

Windows 11 KB5012592 için indirme Bağlantıları

Windows 11 KB5012592 Doğrudan İndirme Bağlantıları: 64-bit.

Microsoft Update Kataloğu için yayınlanan yeni bir güncelleme sayesinde, yukarıdaki bağlantıyı ziyaret edip ‘İndir’ düğmesine tıklayıp seçebilirsiniz .herhangi bir tarayıcıda indirmeye başlamak için msu URL’si.

Microsoft daha önce Güncelleme Kataloğunda HTTP üzerinden güncellemeler yayınlamış ve Chrome veya Firefox kullanıcılarının çevrimdışı yükleyicileri indirmelerini engellemişti. Microsoft artık HTTPS’YE geçti, bu da güncellemelerin artık güvenli bir bağlantı üzerinden indirilebileceği anlamına geliyor.

Ayrıca, aynı zamanda sadece tıkladığınız anlamına gelir .bağlantıyı kopyalayıp başka bir sekmeye yapıştırmak yerine indirmeye başlamak için msu bağlantısı.

Windows 11 KB5012592 (Yapı 22000.613) önemli değişiklik günlüğü

Microsoft, yeniden adlandırdığınızda ve Enter tuşuna bastığınızda OneDrive dosyasının odağını kaybedebileceği bir sorunu giderdiğini söylüyor. Bir dosya odağını kaybederse, dosyayı yeniden seçmeniz gerekir veya eylemleri gerçekleştiremezsiniz.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi Microsoft, Windows 11 için yeni bir arama arayüzü sunuyor. Bu, görev çubuğu arama kutusuna tıkladığınızda ve hiçbir şey yazmadığınızda görünür. Bu ‘highlights ” özelliğini trending arar keşfetmek, daha açık havada faaliyetleri, geçerli tarihi gerçekler ve daha fazla bilgi yardımcı olacaktır.
Yeni özelliklere ve iyileştirmelere ek olarak, Windows 11 Nisan 2022 güncelleştirmesinde çok sayıda hata düzeltmesi bulunmaktadır.
Örneğin, word widget‘larını ararken Ayarlar sayfasının sonuçlarda görünmeyeceği bir hata giderildi. Microsoft, işletim sisteminin Evrensel Windows Platformu (UWP) için otomatik başlatma işlevini yanlışlıkla kapatmasına ve yalnızca işletim sisteminin en son sürümündeyken gerçekleşmesine neden olan bir sorunu gidermiştir.

Benzer şekilde Microsoft, Systemsettings‘in bulunduğu bir hata da dahil olmak üzere Windows Ayarları ve Arama ile ilgili olası performans sorunlarını giderdiğini söylüyor. exe yanıt vermiyor ve searchındexer.exe, Outlook’un çevrimdışı aramasının son e-postaları döndürmesini engeller.
Başlangıçta belirtildiği gibi, Windows 11 için Nisan 2022 güncelleştirmesi çeşitli hata düzeltmeleri ve kalite iyileştirmeleri içerir. Sürüm notlarına göre Microsoft, işletim sistemi için daha uzun bir başlatma süresine neden olabilecek bir sorunu düzeltti. Bu sorun, bir ağ Apı’sindeki UI iş parçacığı yanıt vermeyi durdurduğunda aygıtlarda yaşanır.

Windows 11 Build 22000.613 iyileştirmeler ve düzeltmeler:

Wmıpıcmp ile ilgili bir sorun düzeltildi.dll modülü çok sayıda yanlış alarma ve artan bellek kullanımına neden olur.
Yürütme İlkesi ayarlarıyla ilgili sorunlar, modern tarayıcıların gpresult/h tarafından oluşturulan HTML‘yi oluşturamaması ve AppLocker için PowerShell testi sırasında bir dosya için “Erişim engellendi” hatasının görünmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
Microsoft, Kerberos’un bulunduğu bir sorunu çözdü.dll, Yerel Güvenlik Yetkilisi Alt Sistemi Hizmeti (LSASS) içinde çalışmayı durdurabilir.
Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) iletişim kutusunun yükseltilmiş ayrıcalıklar isteyen uygulamaları göstermesini engelleyen bir sorun düzeltildi. Örneğin, yönetici ayrıcalığına sahip bir oyun başlatırsanız, ekranda erişim isteyen bir açılır pencere görüntülenir, ancak oyunun adı görüntülenmez.
SMB paylaşımlarına erişmenizi engelleyen bir sorun düzeltildi
Başlangıçta belirtildiği gibi, bugün Yama Salı ve Microsoft ayrıca Windows 10 sürüm 21H1 ve üstü için yeni bir yama (KB5012599) yayınladı.

Windows 11 Nisan 2022 Güncelleştirmesinde bilinen sorunlar

Microsoft, KB5012592′ DEKİ olası bilinen sorunların farkında mı? Şu an itibariyle, Microsoft herhangi bir yeni hatayı onaylamadı.
Ancak, son isteğe bağlı güncelleştirmenin bazı kullanıcılar için performans ve görev çubuğu sorunlarına neden olduğu ve bu güvenlik güncelleştirmesinde de benzer sorunların ortaya çıkabileceği bildirildi.

Windows 11 için sırada ne var?

Toplu güncelleştirmelere ek olarak, Microsoft işletim sistemi için bir sonraki büyük güncelleştirmeyi de sınıyor. Muhtemelen bildiğiniz gibi, Windows 11 yakında güz 2022 güncellemesine geçmeye başlayacak ve Windows Insiders kanalları yaklaşan güncellemeyi yansıtacak değişiklikleri zaten görüyor.
Bir sonraki güncellemenin görev çubuğu sürükle ve bırak gibi özellikler için destek eklemesi bekleniyor ve özellikle Windows Ayarlarını daha iyi hale getirmeyi amaçlarken, ‘önerilen’ bölümünde görünen etkinlik sayısını sınırlama seçeneğiyle Başlat Menüsünü iyileştirmeye çalışıyor.
Windows 11 sürüm 22H2‘NİN tüketicilere ne zaman yayınlanmaya başlayacağını bilmiyoruz, ancak yazdan sonra piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kaynak:https://support.microsoft.com/tr-tr/topic/april-12-2022-kb5012592-os-build-22000-613-41d0d345-0b27-4388-9681-3ed7e8e76d6d.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir