Xiaomi, dört taraflı şelale ekranlı portless konsept telefonunu duyurdu

Xiaomi, dört taraflı şelale ekranlı portless konsept telefonunu duyurdu
0

Xiaomi, dört taraflı şelale ekranlı portless konsept telefonunu duyurdu

Xiaomi, bugün yayınlamış olduğu bir video ile son derece yenilikçi bir akıllı telefon konsepti ortaya koydu. Konsept, dört tarafı şelale kavise sahip, üzerinde hiçbir fiziksel tuş ya da bağlantı noktası bulunmayan bir akıllı telefon gösteriyor.

Geçtiğimiz yıllarda büyük bir gösteri ile duyurmuş olduğu Mi Max Alpha adlı konsept akıllı telefonu ile yenilikçi akıllı telefon tasarımlarına merakını göstermiş olan Xiaomi, resmi YouTube kanalından paylaştığı yeni bir video ile ilk dört tarafı “şelale” kavise sahip konsept akıllı telefonunu gün yüzüne çıkardı.Söz konusu konseptin iki önemli tasarım detayı bulunuyor. Birincisi, cihazın dört bir yanında 88 derecelik kıvrımlara sahip kavisli bir ekrana sahip olması. İkinci ise cihazın üzerinde ne herhangi bir fiziksel tuş ne de bir bağlantı noktası bulunmaması. Dolayısı ile Xiaomi’nin yeni konseptinin mevcut hiçbir akıllı telefona benzemediğini söyleyebiliriz.

Xiaomi’nin yeni konsepti, yeni nesil bir akıllı telefon deneyimi vadediyor

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Xiaomi’nin bu yeni konseptinde hiçbir fiziksel tuş ya da bağlantı noktası bulunmuyor. Dolayısı ile bu akıllı telefon ile kablosuz şarj, kablosuz kulaklık, kablosuz veri transferi, eSIM, ekrana bölümü parmak izi okuyucu gibi sadece yeni nesil teknolojileri kullanabileceksiniz. Bu durum kulağa hoş gelse de özellikle eSIM’in hala pek çok ülkede kullanıma sunulmadığını düşünürsek cihazın benimsenmesini fazlasıyla zorlaştıracaktır.

Xiaomi, söz konusu konsept akıllı telefon ile ilgili olarak 46 farklı patente sahip olduğunu ifade ediyor. Dolayısı ile Xiaomi’nin yakın zamanda böyle bir tasarımı ticari bir ürün ya da bir konsept olarak gerçekten de tanıtması sürpriz olmayabilir. Yine de tahminler, konseptin en azından şu an için taslaklardan ibaret olacağı yönünde.

Xiaomi’nin yeni konsept telefonu için paylaşmış olduğu video

 

kaynak: https://www.androidauthority.com/xiaomi-portless-concept-phone-1198563/

 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir