Yandex’ten Apple CarPlay müjdesi!

Yandex’ten Apple CarPlay müjdesi!
0

Apple CarPlay kullanıcıları müjde! Bir süredir sürüş esnasında sunduğu deneyimi artırmak için çalışmalar yürüten Apple, Yandex ile anlaştı.

 

Gelişen teknoloji, günden güne hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Bunun en net örneklerinden biri ise arabalarımız için çıkan Android Auto ve Apple CarPlay gibi arayüzler. Telefon kontrolünü kolaylaştırmak, aracınızı daha da akıllandırmak ve güvenli bir sürüş sağlamak için kullanılan bu özellikler, yeniliklerle karşımıza çıkıyor.

Özellikle CarPlay tarafındaki yeniliklerin sayısı ise günden güne artıyor. Gelen bilgilere göre, bir süredir Google ve Apple Haritalar uygulamasını içinde barındıran CarPlayYandex ile anlaştı. Ülkemizde ve dünyada oldukça sevilen ve otomobil sürücülerinin sıkça tercih ettiği Yandex Haritalar, platforma eklendi.

Apple CarPlay, Yandex Haritalar desteği kazandı

Başlı başına bir araç içi işletim sistemi olmayan Apple CarPlay, daha ziyade iPhone‘larda bulunan uygulamaları otomobilin dijital sistemlerine entegre ederek, cihazınızı ve uygulamalarınızı otomobilinizin dokunmatik ekranından kolayca kontrol etmenizi sağlıyor. Ancak bu her uygulamanın telefondaki gibi araçta kullanılacağı anlamına gelmiyor. Kullanıcıların en büyük eksiklik yaşadığı uygulama olarak ise Yandex Haritalar gösteriliyordu.

Neyse ki bekleyiş sona erdi. Şu andan itibaren Apple CarPlay kullanıcıları, Yandex‘in sevilen servisini kullanabilecek. Her ne kadar Apple, Haritalar uygulamasını geliştirmek ve daha iyi hale getirmek için uğraşsa da kullanıcıların büyük bir kısmı Google ya da Yandex’in uygulamalarını tercih ediyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? AppleYandex ya da Google‘a ait haritalar uygulamalarından hangisi sizin favoriniz. Konuyla ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir