Yeni Google Play sistem güncellemesi, bir veri ihlalinin hesaplarınızı ne zaman tehlikeye atmış olabileceğini size bildirir

Yeni Google Play sistem güncellemesi, bir veri ihlalinin hesaplarınızı ne zaman tehlikeye atmış olabileceğini size bildirir
0

 

Eylül ayının ilk haftasında Google, Play Hizmetleri ve Play Store’daki geliştirmeler de dahil olmak üzere ay için Play sistem güncellemelerini yayınladı.

 
Bu güncellemeler, akıllı saatler için Wear OS ile ilgili birkaç yeni özellik ekledi ve Google Kids Alanını daha kullanıcı dostu hale getirdi. 

Güncelleme ayrıca Google Cüzdan uygulamasını da geliştiriyor

Bu hizmetlerin her ikisinde de artık güvenli olmayabilecek parolalar konusunda sizi uyaran bir özellik de dahil olmak üzere deneyiminizi geliştiren birkaç eklenti daha bulunmaktadır.

Değişiklik günlüğündeki en önemli gelişme Google Play Hizmetleri içindir (v36.22). Günümüzde veri ihlalleri yaygındır ve bunları takip etmek oldukça zor bir iştir. 
 
Google sizin için ayak işlerini yapmak istiyor, bu nedenle veri ihlalleri şifrelerinizden herhangi birini tehlikeye atarsa, Android cihazınız artık şifre otomatik doldurma seçeneğini kullandığınızda değiştirmenizi önerecektir. Bu şekilde, güvenlik ihlallerinin üstünde kalabilir ve verilerinizin savunmasız olmadığından emin olabilirsiniz.

Cüzdan uygulaması ayrıca en son Play Services güncellemesiyle birkaç akıllı güncelleme alır. Dijital bir araba anahtarı kullanarak aracınızı kilitlediğinizde, kilidini açtığınızda veya başlattığınızda telefonunuzda görsel ipuçları görürsünüz. Taşıtlar, uygulamada bir sonraki geçiş geçişlerini satın almaya çalıştıklarında listede açık çevrim transit acentelerini de görecekler.

Güncelleme ayrıca, uygulama geliştiricilerin uygulamalarında güvenlik ve hesap yönetimi ile ilgili geliştirici hizmetlerini doğrudan desteklemelerine olanak tanıyan yeni özellikler de getiriyor. Ayrıca Google, uygulamanın v32.3’ünden başlayarak Play Store’un En Çok Seçilenler bölümünde listelenen uygulamalar hakkında daha fazla bilgi edinmenizi kolaylaştırıyor. Artık ilgilendiğiniz uygulamanın Play Store listesini açmak için Daha fazla bilgi düğmesine dokunabilirsiniz.

Google ayrıca Play Hizmetleri güncellemesinde yer alan yeni bir Android 13 tüketici eğitimi deneyimini de listeler. Bununla birlikte, bunun son kullanıcılar için ne anlama gelebileceğine dair herhangi bir açık işaret yoktur.

Eylül ayına kadar gelen iyileştirmelerden en iyi şekilde yararlanmak için uygulamayı Android cihazınızda açarak, sağ üst köşedeki profil simgesine dokunarak, Ayarlar‘ı seçip Hakkında‘ya dokunarak ve Play Store’u Güncelle düğmesine dokunarak Google Play Store’un en son sürümüne güncelleme yapabilirsiniz.

 
Benzer şekilde, Google Play Hizmetleri güncellemesi, Uygulamalar ve Özellikler bölümünün altındaki cihaz Ayarları menüsünde de kullanılabilir.
 
Kaynak: https://www.androidpolice.com/google-play-system-update-september-warning-compromised-account-wallet/ 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir