Yeni iPhone’da Siri, Çağırma Tuşu!

Yeni iPhone’da Siri, Çağırma Tuşu!
+ - 0

Yeni iPhone modelinde fiziksel bir Touch ID tuşuna yer verilmeyeceğini  sızıntı duyumlardan öğrenen kullanıcıların akıllarına  yeni iPhone’da Siri’nin nasıl çalışacağı sorusunu getiriyor.
Home butonu ile Siri’yi aktif edebilen iPhone kullanıcıları aynı zamanda “Hey Siri “komutu ile iPhone 6s ‘ten beri ana ekran tuşunu kullanmadan Siri’yi çağırabilmekteler.Ancak son duyumlar yeni iPhone’da  Home tuşunun bulunmayacağını düşündürüyor..Apple’ın Siri için çözümü ise kullanıcıların alışkanlıklarını değiştirecek sanırım..

12 Eylül‘de tanıtılacak olan yeni iPhone’nun duyumlanan bilgilere göre fiziksel bir Home butonu olmaması üzerine Apple;Siri’yi yeni iPhone’nunda, güç tuşuyla çalıştırmayı planlıyor.

Guilherme Rambo,  Apple ürünlerinden iPhone 8’i, HomePod’u ve 4K Apple TV gibi ürünler de güç tuşu kullanılarak Siri’yi aktif edebileceğimizi belirtti.

Güç tuşuna Siri’yi çalıştırma özelliği eklenerek  düğmenin işlevselliği de artmış durumda bazı kullanıcılar Siri’yi istemeden aktif edebilirlerKullanıcılar için olabilecek bu duruma nasıl bir çözüm bulacağını 12 Eylül’de yeni iPhone ile birlikte açıklamasını bekliyoruz.

Yazar Hakkında

Cum.unv.elektronık mezunu gultasarim.com kurucusu ve editörü ayrıca Wordpress,Blogger,Tumblr,Google Sites,Sosyal Medya ,Seo alanlarda profesyonel çözümler üreticisi.

Yorum Yap