Yeni Windows 11 Güncelleştirmesi 22000.1098 (KB5018418)

Yeni Windows 11 Güncelleştirmesi 22000.1098 (KB5018418)
0

Yeni Windows 11 Güncelleştirmesi 22000.1098 (KB5018418) – Yeni Arama Görselleri ve daha fazlasıyla Windows 11 21H2 Güncelleştirmesi

Bu makalede, Build 22000.1098 veya KB5018418 olan Ana Sürüm için en son Windows 11 Güncelleştirmesi hakkında konuşacağız.

Ana Sürüm için Windows 11 Güncelleştirmelerinin nasıl çalıştığını bilmeyenler için, bunu size aşağıdaki satırlarda açıklayacağım.

Her ay Windows 11, Windows 11 için bir B ve C Sürümüne sahiptir. Genellikle, B Sürümü ayın ikinci Salı günü başlatılır ve önceki ayın C Sürümünde test edilen tüm özellikleri içerir.

Vurgular

 • Windows işletim sisteminizin güvenlik sorunlarını ele alıyoruz.
 • Yeni! Bildirim simgesiyle görev çubuğunuza daha dinamik Widget içeriği ekler. Görev çubuğunda bir simge görüntülenirken Widget’lar panosunu açarsanız, panonun üst kısmında bir afiş görünür. Bildirim rozetini neyin tetiklediği hakkında daha fazla bilgi sağlar.
 • Yeni!  Keşfedilebilirliği artırmak için Görev Çubuğundaki gelişmiş Arama görsel işlemleri. Başlangıçta küçük bir kitleye açık ve takip eden aylarda daha geniş bir şekilde dağıtılıyor. Bazı cihazlar geri bildirim topladıkça farklı görsel tedaviler fark edebilir.

Bu komutu cmd’de (Vivetool ile) kullanarak bu yeni görselleri manuel olarak etkinleştirebilirsiniz.:

vivetool /enable /id:39263329 /variant:X (1, 3 or 5)
 • Uygulamayı Microsoft Mağazası’ndan almadıysanız bir uygulamayı yeniden yüklemenizi gerektiren bir sorunu giderir. Bu sorun, daha yeni bir işletim sistemine yükselttikten sonra oluşur.
 • Mavi ekrana yol açan nadir bir hatayı giderir. Bu, birden çok görüntü kullanırken görüntü modunu değiştirdikten sonra oluşur.
 • Oturumdaki IE modu sekmelerinin yeniden yüklenmesine neden olan bir sorunu giderir.
 • Bir PDF dosyasını açtıktan sonra IE modunu etkileyen bir sorunu giderir. Aynı tarayıcı penceresini kullanarak farklı bir sayfa açmaya çalıştığınızda, sayfa bu tarayıcı penceresinde açılmaz.
 • Ekranınızda siyah bir ekranın görünmesine neden olabilecek bir sorunu giderir. Yüksek dinamik aralık’ı (HDR) açmak için bir kalem kullandığınızda bu durum oluşabilir.
 • Dokunmatik klavyeyi etkileyen bir sorunu giderir. Uygulamaları değiştirmek için dokunduğunuzda dokunmatik klavye hemen kapanır.
 • Şili’de gün ışığından yararlanma saatini etkileyen bilinen bir sorunu giderir. Bu sorun toplantılar, uygulamalar, görevler, hizmetler, işlemler ve daha fazlası için kullanılan saat ve tarihleri etkileyebilir.
 • USB tarayıcıları etkileyen bir sorunu giderir. Tarayıcılar, Windows yeniden başlatıldıktan veya uyku modundan çıkarıldıktan sonra kullanılamayabilir.

Geliştirmeler

Bu güvenlik güncelleştirmesi KB5017383 güncelleştirmesinin bir parçası olan geliştirmeleri içerir (20 Eylül 2022’de yayımlanmıştır). Bu sürümdeki önemli değişiklikler şunlardır:

 • Bu güncelleştirme, iç işletim sistemi işlevselliğine yönelik çeşitli güvenlik geliştirmeleri içerir. Bu sürüm için ek bir sorun belgelenmedi.

Daha önceki güncelleştirmeleri yüklediyseniz, yalnızca bu pakette yer alan yeni güncelleştirmeler indirilir ve cihazınıza yüklenir.

Güvenlik açıkları hakkında daha fazla bilgi için lütfen Güvenlik Güncelleştirmesi Kılavuzu web sitesine ve Ekim 2022 Güvenlik Güncelleştirmelerine bakın.

Windows 11 hizmet yığını güncelleştirmesi-22000.1035

Bu güncelleştirme, Windows güncelleştirmelerini yükleyen bileşen olan hizmet yığınında kalite iyileştirmeleri yapar. Hizmet yığını güncelleştirmeleri (SSU) Aygıtlarınızın Microsoft güncelleştirmelerini alıp yükleyebilmesi için sağlam ve güvenilir bir hizmet yığınına sahip olduğunuzdan emin olun.

Bu Güncelleştirmedeki Bilinen Sorunlar hakkında daha fazla bilgi için bu makaleyi Microsoft Web Sitesinden kontrol edebilirsiniz.

Kaynak:https://itstechbased.com/new-windows-11-update-22000-1098-kb5018418-update-for-windows-11-21h2-with-new-search-visuals-and-more/ 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir