Yeşilçam’ın Efsane İsimleri Çocuk Olsalardı Nasıl Gözükürdü?

Yeşilçam’ın Efsane İsimleri Çocuk Olsalardı Nasıl Gözükürdü?
0

 

 

Yeşilçam’ın Efsane İsimleri Çocuk Olsalardı Nasıl Gözükürdü? İşte Yapay Zekanın Cevabı

Sanatçı Erdoğan Paksoy, Yeşilçam’ın efsane isimlerini yapay zekâ yardımıyla adeta çocukluklarına geri döndürdü. Ortaya fazlasıyla hoş görseller çıktı.

Son aylarda herkesin hayatına giren yapay zekâ ile görsel oluşturma imkânı, birbirinden yaratıcı fikirleri de beraberinde getirdi. Bu içerikleri oluşturanların yapay zekâ tercihleri de genellikle Midjourney, DALL-E 2 ve Stable Diffusion oldu.

Bugün de karşınıza bambaşka bir yaratıcı fikrin sonuçlarıyla geldik. Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü yüksek lisans mezunu Erdoğan Paksoy, Yeşilçam’ın efsane isimlerini bambaşka bir konseptle ele aldı.

Yeşilçam’ın efsane isimleri çocuk olsalardı nasıl gözükürlerdi?:

Şener Şen:

şener şen

Kemal Sunal:

Kemal Sunal

Türkan Şoray:

Kemal Sunal

Kadir İnanır:

Kemal Sunal

Cüneyt Arkın:

cüneyt arkın

Adile Naşit:

adile naşit

Münir Özkul:

münir özkul

Ayşen Gruda:

ayşen gruda

Hulusi Kentmen:

hulusi kentmen

Hülya Koçyiğit:

hülya koçyiğit

Peki bu görseller nasıl oluşturuldu?

“Çağımızın getirdiği yapay zeka acaba biz resim alanıyla ilgilenenler için bir distopik endişe miydi yoksa alternatif bir yol muydu?” sorusuyla bu araçlara giriş yapan Paksoy, bir anda “Yeşilçam karakterleri çocuk olsalardı nasıl olurlardı?” sorusuna takıldı.

Bu sorunun cevabını almak içinse Midjourney aracına başvurdu. Paksoy, ünlü isimlerin çocuk hallerini oluşturmak için “baby, toddle, portrait, high detailed, dark background, hdr, 8k, ultra realistic” gibi anahtar kelimelerle yapay zekâya komut verdi. Tabii komutlar, isimlere göre de değişiyordu.

Fakat bu görüntüler, doğrudan yapay zekânın sunduğu çıktılar da değildi. Paksoy, elde ettiği görselleri daha sonrasında kendi eliyle Procreate üzerinde düzenledi.

Erdoğan Paksoy, kendi Instagram hesabında da kendi eliyle ortaya çıkardığı pek çok eseri de paylaşıyor. Güncel eserlerinden bazıları da şu şekilde:

Aksoy’un Instagram hesabına bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kaynak:https://www.webtekno.com/yesilcam-efsaneleri-cocuk-olsalardi-nasil-gozukurdu-h130452.html 


Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir