İlginizi Çekebilir

YouTube, Netflix’e rakip oluyor!

YouTube, Netflix’e rakip oluyor!
+ - 0

Geçtiğimiz dönemlerde Netflix ilk interaktif içeriğini yayınlanmıştı. Black Mirror: Bandersnatch adındaki bu alternatif filmdeki kaderi izleyici belirleyebiliyordu. 

Film, bu yüzden birçok Netflix kullanıcısı tarafından oldukça dikkat çekmişti. Hatta izleyiciler, bu filmi birden fazla kez izleyerek farklı sonları görmeye çalışmıştı.

Bunun oldukça ilgi çekici olduğunu düşünen YouTube, ilk adımı attı.

 

Şimdi de ortaya çıkan haberlere göre, YouTube da kendi interaktif filmininin hazırlığına başladı. YouTube orijinal içerikleri arasında yer alacak Youtube interaktif filmi, yakında duyurulacak. 

 
 
Ayrıca filmin ilgi görmesi halinde devamının geleceği vurgulanıyor.
YouTube interaktif reklamlarla karşımıza çıkmıştı
YouTube interaktif film içeriklerinin Netflix’ten daha yüksek bir başarıya ulaşması, beklentiler arasında yer alıyor. Çünkü YouTube, geçtiğimiz yıllarda interaktif reklam örnekleriyle karşımıza çıkmıştı. Dolayısıyla YouTube‘u bu konuda Netflix’e göre daha tecrübeli olduğunu söyleyebililiriz.
 
Adnan Güney’in Yorumu:  💭Bir platforumda sadece tecrübeli olmak yeterli olmuyor. Bu konuya en iyi örneği Reklamsız Netflix platformunu verebiliriz. Reklamlar ile okuyucu, izleyicileri, Tabir yerinde ise “Ördek” yerine koyan YouTube, nereye kadar rakip olabilir ki? Netflix Abone ücreti konusunda dengeyi sağlayabilirse, Bilgisayar, Tv, Mobil,’de kimse ona rekabet edemez. Ancak Alternetif olabilir.

İnteraktif içerikler konusunda farklı düşünceler var. Bir kesim bu tarz içerikleri oldukça ilgi çekici bulsa da bir kesim bu içeriklerin oyundan farkının olmadığını savunuyor. Ancak Netflix‘in ardından YouTube‘un da interaktif film çıkarması üzerine, interaktif filmlerin daha popüler bir hale geleceği düşünülüyor.
Kaynak:https://shiftdelete.net/youtube-netflix-e-rakip-oluyor

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap