“Aşıklar Bayramı” Filminden İlk Fragman Geldi [Video]

“Aşıklar Bayramı” Filminden İlk Fragman Geldi [Video]
0

Kıvanç Tatlıtuğ’un Başrolde Olduğu “Aşıklar Bayramı” Filminden İlk Fragman Geldi [Video]

Netflix, yeni yerli filmi Âşıklar Bayramı’nın ilk fragmanını paylaştı. Aynı isimli romandan uyarlanan film, başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ’a yer veriyor.

Türkiye içeriklerini hızla artırmayı sürdüren Netflix, bugün yakında çok konuşulacak yeni yapımı Âşıklar Bayramı’nın ilk fragmanını paylaştı. Oyuncu kadrosunda yıldız isimlere yer veren yeni yerli Netflix filminin tarihi de fragmanla birlikte paylaşıldı.

Âşıklar Bayramı, yazar Kemal Varol’un aynı adlı romanından uyarlandı. Çekimleri Kars’ta yapılan filmin Netflix tarafından paylaşılan tanımında “Baba dediğin zaten yarım kalmış bir kelimedir. Babalar hep yarım kalır.” ifadeleri yer aldı. Film, başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ’a yer verecek.

Âşıklar Bayramı fragmanı:

Yeni Netflix Türkiye filmi Âşıklar Bayramı’nın konusu henüz paylaşılmadı. Fakat filmin uyarlandığı roman, baba ile oğul arasında geçen bir hesaplaşmayı anlatıyor. Kitabın açıklaması şu şekilde:

“Babam, tamı tamamına yirmi beş yıl sonra, bir elinde yıllanmış üç telli bağlaması, diğer elinde ahşap bavulu, kapımın önünde diz çökmüş, gece vakti aniden ortaya çıkmış mahcup bir konuk veya geçip giden zamandan borcunu mahsup etmeye gelmiş eski bir alacaklı gibi öylece beni bekliyordu.”

Evvela, baba-oğul hesaplaşmasına dair bir roman bu… Kırgınlığın, kızgınlığın, suçluluk duygusuyla, hayatından çıkartma arzusunun kopamamakla boğuştuğu bir hesaplaşma. Romanın kahramanı avukatın “Her oğul gibi, ne kadar direnirsem direneyim daha en başından babama karşı yeniktim” hissinin hep orada durduğu bir hesaplaşma.

Bir yandan da kırık bir aşk hikâyesinin bulutu dolanıyor babasıyla “meselesini” halletmeye çalışan adamın üzerinde… Yoksa, iki aşk hikâyesinin mi?

Roman, aynı zamanda bir yol hikâyesi… Hem, düz anlamıyla bir yol hikâyesi: Diyarbakır’dan Kars’a yolculuk ediyoruz. Uzun yolun menzilleri, konaklama tesisleri, aramalar, kontroller, ıssız taşra köşeleri… Memleket hastaneleri…

Ama bir yandan da hafıza içinde bir yolculuğun hikâyesini dinliyoruz. Zihnin kuytularına, bilincin dehlizlerine de uzanan bir yolculuk. Her konakta çırak ve hayranlarının adeta onu beklediği saz âşığı babanın müphem ilişkilerinin ve evvel hayatındaki kadınların sırrına doğru yolculuk… Asıl uzun yol, o işte…”

Kıvanç Tatlıtuğ’un avukat Yusuf’a hayat vereceği Âşıklar Bayramı, oyuncu kadrosunda Settar Tanrıöğen’e de yer verecek. Yeni film, 2 Eylül’de Netflix’te yayınlanacak.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
emekli

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir