Blogger Google Plus Rozet Eklentileri

Blogger Google Plus Rozet Eklentileri
0

Google Plus Developers, Geliştirici sitesinde, çok farklı biçimlerdeki Google Plus Rozet eklentilerini inceleyip yapılandırma seçeneklerini kullanarak web sitenize ekleyip kullanabilirsiniz.

Birçok Blog yazarının, Google (Developers) Geliştirici sitesini bilmediğini düşünerek, Google Developers web sitesini tanımanız ve bu siteden beğendiğiniz Google Plus rozet kodunu alarak web sitenizde kullanmanız mümkündür. Google Plus rozet veya beğendiniz diğer eklentileri kullanmanız açısından hiçbir sakınca yoktur.

Google Plus eklentileri blog okuyucularınızın artmasına yardımcı olan araçlardır. Blogger’un gadget olarak kullanıcılarının hizmetine sunduğu Google+ Followers, Google+ Badge (rozet), +1 buton araçları mevcuttur. Bu üç seçeneği gadget ekle kısmında zaten kullanıyorsunuz.

Bunların hazırlandığı ve hizmetinize sunulduğu kaynak site Google Developers sitesidir. Aynı zamanda sitede kendinizi geliştirebilecek birçok araç da mevcuttur. Sitede Rozet türlerini özelleştirerek kullanabilirsiniz. Sitede, Google Plus Profil, Sayfa ve Topluluklar, Gayrimenkul türleri, Google+, oturum açma ve birçok değişik uygulamaya rastlamak mümkün. Google Developers sitesine giriş yaptığınızda Google+ Rozet için bir örnek vererek işe başlayalım.

Google+ Rozet nasıl oluşturulur:

Sitede beğendiğiniz kutucuklara tıklayarak seçiminizin ön izlemesini yapın. Kendi Rozetinizi oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Google+ Rozet oluşturma sayfasına giriş yapın.

2. İlginç değil mi? Web sitenizin rozeti karşınızda görülüyor. Şimdi bunu özelleştirme nasıl yapacaksınız bu işlemleri inceleyelim.

Google+ User: Açtığınız, Blog sayınız fazla ise burdan seçim yapın

Features (Özellikler) : İcon seçeneği ve Rozet seçeneği

Loyout (Düzen) : Portrait (Portre) veya (Landscape) Manzara, yani resim sağda açıklama sol tarafta Width (Genişlik) : Ortada ki çubuğu sağ veya sola taşıyarak genişlik ayarı yapın.

Color theme (Tema rengi) : Blog temanızın siyah ve açık renkli olduğu düşünülerek seçiminizi belirleyeceğiniz bölüm Fotoğraf kapağı (Cover Photo) : Etkin Eneblad (Eneblad), Etkin değil  (Disabled),

Arka planda resminizin etkin olup olmadığına karar veriyorsunuz.

Tagline (Slogan) : Etkin (Eneblad), Etkin değil (Disabled) Blog profil altında yaptığınız kısa açıklamanın görülüp görülmeyeceğini belirler.

Language (Dil seçimi) : Ülke dilini seçin

3. Tüm özelleştirmeleriniz bitti ise sağ tarafta bulunan kodu kopyalayın, Yerleşim → Gadget ekle → HTML/JavaScript yolunu izleyerek yapıştırın. Blog’unuzu kaydedin bitirdiniz. Örnek bir kod görünümü.

4. Google Plus için diğer uygulamaları inceleyin. Uygulama mantığı yukarıda verdiğim örnek gibidir.

5. Diğer uygulamalarda, Google Plus özel profil URL değişimi yaptı iseniz ‘https://’ değiştirmeyi unutmayın.

Örnek : https://www.google.com/+AdnanGüney55

6. Farklı görünümler seçebilir zaman zaman değişim yapabilirsiniz. Google Geliştiriciler web sitesinde birçok uygulama mevcuttur. Siteyi tarayıcınızın yer imlerine kaydedin. Yukarıda anlatılan konuyu sevdi iseniz düşüncelerinizi sizde bir yorum yazarak belirtin.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir