Blogger ve WordPress siteleri için tasarlanmış Google Plus Followers eklentisi

Blogger ve WordPress siteleri için tasarlanmış Google Plus Followers eklentisi
0

Blogger’un mevcut temalarında kullanılan Google Plus Followers İzleyiciler eklentisini, Özel Blogger tema Tasarımınız veya mevcut WordPress tema bileşenleri ile kullanabilirsiniz.

WordPress Google Plus Followers eklentisi, Açık renk arka plan üzerinde koyu renk metin görseli ile oluşturulmuştur. Koyu bir tema kullanıyorsanız metin rengini daha aydınlık beyaz bir renk olarak değiştirebilirsiniz.

Google Plus Followers İzleyiciler uygulamasını, Özel Blogger ve WordPress kullanıcıları web sitelerinde kullanamadıklarını çok iyi bilmektedirler. Bu düşünceden hareket ederek sizler için Google Plus Followers İzleyiciler uygulama kodlarını aşağıda veriyorum. WordPress’in eklenti mağazasında dahi bulamayacağınız bu kodları kullanarak Özel tasarım blog ve WordPress sitenizde rahatlıkla kullanın.

Blogger için kod ekleme:

→ Blogger paneline giriş yapın→ Yerleşim → Gadget ekle → HTML/JavaScript gadget’ini açın, aşağıdaki kodları açılan pencereye kopyalayıp yapıştırın. “Lütfen Google Plus Followers” İzleyiciler uygulama eklenti kodlarını dikkatli seçin ve eksiksiz yapıştırın.

Özel Not: Kodların bozulmaması ve düzgün alınması için, bir metin editörü olan Notepad kullanabilirsiniz.

Okuduğunuz makalede verilen Google Plus Followers kodları, kendinden barındırmalı WordPress web siteniz için kullanabileceksiniz. WordPress sunucularında barındırılan bloglar için kod ekleme kısıtlaması olduğunu üzülerek söylemek isterim maalesef kullanamıyorsunuz.

WordPress için kod ekleme:

→ WordPress kumanda paneline giriş yapın→ Görünüm → Bileşenler → Metin widge’ti veya, Özel HTML widge’ti açın. Açılan pencereye kodları eksiksiz yapıştır ve görülmesini düşündüğün alana sürükle bırak.

Google+ Followers, İzleyiciler eklentisini kullanmaya başladığınızda, konu hakkındaki düşüncelerinizi makalenin yorum alanında bizimle paylaşırsanız mutlu olurum.

Google+ İzleyiciler ( Followers ) Kullanımı :

Aşağıda verilen kodlar içinde kesinlikle değişiklik yapmadan kullanmaya çalışın. Kodlar içinde yapacağınız değişiklik sonucu widget çalışmayacaktır. Kodlar içinde değişiklik yapabileceğiniz, 3 seçenek mevcuttur. Bu seçenekler, Google+ profile Id numarası, Genişlik ve Yükseklik ayarlarıdır.

Google+ İzleyiciler (Followers) Kodlar:

 
<div class='g-plus' data-action='followers' data-height='250' data-href='https://plus.google.com/114021536527450214647' data-source='blogger:blog:followers' data-theme='DARK' data-width='300' id='PlusFollowers1_iframe'></div>
<script type='text/javascript'>
    window.___gcfg = {'lang': 'tr'};
   </script>

<script type='text/javascript'>
  (function() {
   var w = document.getElementById("PlusFollowers1_iframe");
   w && w.setAttribute('data-width', w.parentElement.offsetWidth);
  })();
 </script>
  

Kod İçinde Yapılabilecekler:


Mavi ile görülen kısımda genişlik ve yükseklik ayarlarını site temanıza göre

width: Genişlik ayarı, height: Yükseklik ayarını düzenleyin.

Kırmızı ile belirtilen numara, Google Plus Id, numarasıdır.Bu kısma kendi Id numaranızı yazacaksınız.

Id numarası, aşağıda verilen numaralardan oluşmaktadır. “Kırmızı ile belirtilmiştir.”

https://plus.google.com/114021536527450214647

Tüm işlemler bittiğinde, widget başlığına bir isim verip “Google Plus Followers” kullanmaya başlayabilirsiniz.


Google Plus Followers, İzleyiciler eklentisini WordPress web sitemde canlı görebilirsiniz.

Kod içinde turuncu renkli metni değiştirerek temanızı uygun pozisyonda kullanın.

LIGHT: Aydınlık

Değiştir

DARK: Siyah

 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir