BTK Tarafından Ekşi Sözlük’e Erişim Engeli Getirildi

BTK Tarafından Ekşi Sözlük’e Erişim Engeli Getirildi
0


Geçtiğimiz dakikalarda Ekşi Sözlük’e erişim engeli getirildi. Karar BTK tarafından verilirken Ekşi Sözlük yetkilileri olay hakkında bilgi almaya çalıştıklarını aktardı.

Türkiye’nin en köklü internet şirketlerinden birisi olan Ekşi Sözlük, ülkemizdeki gündemin Twitter’dan bile önce konuşulduğu yegâne platform olarak biliniyor.

Ancak kimi zaman Ekşi Sözlük, platformda tartışılan bazı konular nedeniyle erişime engellenebiliyor. Tıpkı bu akşam olduğu gibi.

BTK’dan erişim yasağı geldi

21 Şubat akşam saatlerinde bazı kullanıcılar Ekşi Sözlük’e girmediklerini belirtirken BTK’nın sitesinde platformun bugün itibariyle erişime engellediği belirtiliyor. Açıklamada “eksisozluk.com, 21/02/2023 tarihli ve 490.05.01.2023.-100029 sayılı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kararıyla erişime engellenmiştir.” ifadeleri yer alıyor.

Ekşi Sözlük’ten ilk açıklama geldi

Sözlüğün Twitter hesabından yapılan açıklamadaysa “Merhaba, erişim engeli konusunda bir karar olduğunu gördük ancak ayrıntısı hakkında bilgi sahibi değiliz, yetkililerden bilgi almaya çalışıyoruz. bilgi aldıkça paylaşacağız.” ifadeleri yer aldı.

“Herhangi bir içerik kaldırma talebi yok”

Cüneyt Özdemir, site yöneticisi Başak Purut ile görüştüğünü söyleyerek “Ekşi Sözlük ne oldu diye Başak Purut’a sordum. Şu cevabı aldım ‘Saatlerdir BTK’dan kimseye ulaşamıyoruz. BTK kendi karar vermiş ancak bize karar içeriği verilmedi, herhangi bir içerik kaldırma talebi/bildirimi de gönderilmemiş.’ Çok tuhaf…” dedi.


Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir