Çinli Chery yeniden Türkiye’de: SUV modellerle giriş yapacak

Çinli Chery yeniden Türkiye’de: SUV modellerle giriş yapacak
0

Çinli otomotiv devi Chery, 1.6 litre benzinli motorla donatılan üç farklı SUV modeliyle Türkiye’ye dönüş yapacak. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra Chery modellerinin satışı son çeyrekte başlayacak.

Çinli otomotiv devi Chery, 2022 yılının son çeyreğinde Türkiye pazarına yeniden giriş yapmaya hazırlanıyor. Chery 3 farklı sınıfta, 3 SUV modeli ile pazara girecek.

Chery ilk etapta, ACTECO serisi, 1,6 lt’lik benzinli motorlarla donatılmış 3 SUV modelini Türkiye pazarına sunacak. Bu modeller şu şekilde belirlenmiş; sportif coupe SUV modeli olan ve geçen yıl Guanzghou fuarında tanıtılan Omoda 5, Tiggo 7 ve 7 koltuklu orta boy SUV Tiggo 8.

Bu üç modelin satışlarına yılın son çeyreğinde başlanması planlanıyor. Bu döneme kadar olan süre içerisinde ise otomobillerin homologasyon başvuruları, bayi ve satış sonrası teşkilatının oluşturulması çalışmaları tamamlanacak.

Türkiye’de satılacak SUV modellerde bulunan ACTECO motor ailesinin Çin’in “En İyi 10 Motor”u arasına girme başarısını kazandığı belirtiliyor. Yine bu modellerden olan Omoda 5 ise “Art in Motion” olarak adlandırılan ve akıcı çizgilerden oluşan tasarım felsefesiyle dikkat çekiyor.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir