Dünya Devi Amazon, BuyVip.com’u Kapattı

Dünya Devi Amazon, BuyVip.com’u Kapattı
Amazon, the US e-commerce and cloud computing giant is said to hire 1,000 people in Poland. The company already hires almost 5,000 people in Poland and has service centers in Gdansk, Wroclaw and Poznan ON 14 April 2016. (Photo by Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
0

Sanal alışveriş devi Amazon, İspanya, Almanya ve İtalya’da faaliyet ‘te olan alışveriş sitesi BuyVip.com’u kapattı.

Amazon,  İspanya, Almanya ve İtalya’da faaliyet gösteren ve moda, ev dekorasyonu ve daha birçok lüks ürünün satıldığı özel online alışveriş kulübü BuyVip’i kapattığını açıkladı. Şirket, 2010 yılında yaklaşık 100 milyon dolar civarında satın aldığı BuyVip’i “kârların düşük olması” sebebiyle kapatıcağını duyurdu.

BUYVIP’TE ÇALIŞANLAR AMAZON ‘UN KADROSUNA KATILACAKLAR

BuyVip ile 2010’dan bu yana farklı ürün çeşitleri ve çekici indirimlerle müşterilere sıra dışı bir alışveriş deneyimini yaşatmaya çalıştıklarını belirten Amazon yetkilileri, BuyVip’te çalışan ekiplerinin Amazon’a katılacağını ifade etti.

Açıklamada “Tüm çabalara rağmen bu iş kâr sağlamadı. BuyVip mükemmel bir ekibe sahip ve tüm çalışanlara Amazon’da kariyerlerini sürdürme olanağı sağladık” denildi.

ADINI DEĞİŞTİRMİŞTİ

BuyVip’in Amazon’un desteğine rağmen yerel pazarda Vente Privee ve Showroomprive ile rekabette ilerleme sağlayamadığı belirtiliyordu. İspanya’daki BuyVip sitesi, 2012’den bu yana ismini Amazon BuyVIP olarak kullanmakta idi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

Gerçek bir teknoloji bağımlısı olan Halim ; yazılım dünyası , oyun ve film sektörüne de ilgili. Genel olarak teknoloji ve bilim ile uğraşmayı sever. Elektronik cihazlar ile başlayan serüveninde Network Dizayn ekibi ile beraber ilerlemekte.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir