HBO Max, Discovery+ ile Birleşiyor

HBO Max, Discovery+ ile Birleşiyor
0

Türkiye’ye Gelmekten Vazgeçen HBO Max, Discovery+ ile Birleşiyor (E Discovery+ Türkiye’de Zaten Var?!)

Geçtiğimiz gün Türkiye planlarını tamamen iptal ettiği öne sürülen HBO Max, platformunu tamamen yenileyeceğini açıkladı. Şirket, piyasaya süreceği yeni uygulamada HBO Max ve Discovery Plus’ın birleşeceğini paylaştı.

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’ye geleceğini açıklayan, fakat ardından bu planları askıya alan HBO Max, son olarak Türkiye planlarını tamamen iptal ettiği iddiasıyla gündeme gelmişti. Bu haber henüz HBO tarafından doğrulanmazken, şirket gelecek planları hakkında bugün önemli bilgiler paylaştı.

Yatırımcılarla bir araya gelen çatı şirket Warner Bros. Discovery’nin CEO’su David Zaslav, HBO Max’in yerini yakında daha kapsamlı bir uygulamanın alacağını paylaştı. HBO Max’te performans ve müşteri sorunları yaşadıklarını dile getiren CEO, yeni uygulamanın HBO Max ve Discovery Plus uygulamalarının birleşimi olacağını açıkladı.

HBO Max uygulaması yenilenecek:

CEO, Discovery Plus’ın HBO Max’e göre daha iyi teknik alt yapıya sahip olduğunu ve bu nedenle yeni uygulamanın çekirdeği olacağını söyledi. Bu yeni ürüne olan güvenlerinin şimdiden son seviyede olduğunu paylaşan Zaslav, özellikle Batgirl’ün iptaliyle müşterilerin uzun süredir merak ettiği HBO Max yapımlarının iptalinin de söz konusu olmadığını belirtti.

CEO, aynı zamanda şirketin son 3 aylık abone performansını da paylaştı. Buna göre Warner Bros. Discovery, son 3 ayda HBO, HBO Max ve Discovery Plus hizmetlerinin abone sayısını 1,7 milyon artırarak 92,1 milyon aboneye ulaştı. HBO ve  HBO Max’in ABD’li abonelerindeyse 300 binlik kayıp yaşandı ve bu sayı 53,3 milyondan 53 milyona çekildi.

Discovery+, Türkiye’de zaten bulunuyor

HBO Max’in birleşeceği Discovery+, halihazırda Türkiye’de hizmet vermekte olan bir platform. BluTV ile ortaklık gerçekleştiren Discovery+, ayrı bir uygulama yerine içeriklerini BluTV üzerinden ülkemizdeki izleyicileriyle buluşturuyor. HBO Max-Discovery+ birleşmesinin Türkiye’deki BluTV-Discovery+ ortaklığını nasıl etkileyeceği, Discovery+’ın HBO Max ile birlikte ayrı bir uygulamaya geçip geçmeyeceği bilinmiyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir