Facebook Reels Özelliği Ülkemizde Kullanılmaya Başlandı

Facebook Reels Özelliği Ülkemizde Kullanılmaya Başlandı
0

Facebook, Instagram’da Kullanılan ‘Reels’ Özelliğini Ülkemizde Kullanıma Sundu

Geçtiğimiz aylarda ABD’de kullanılmaya başlanan Facebook’un Reels özelliği nihayet ülkemizde de kullanıma açıldı.

Facebook’un yani yeni adıyla Meta şirketinin daha önce Snapchat’in hikayeler özelliğini Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp platformlarına getirdiğini görmüştük. Hatta Instagram’a gelen bu özellik ile birçok kullanıcı Snapchat kullanmayı bıraktı. Facebook ise hala akrabalarımızın ve büyüklerimizin çocukluk arkadaşlarını bulduğu platform olarak anılıyor. 

Geçtiğimiz günlerde ABD’de Facebook’un Reels özelliğinin kullanıma açıldığını duyurmuştu. Bugün ise ülkemizdeki kullanıcılar, Facebook’a girdiklerinde yeni ‘Reels’ bölümüyle karşılaştılar. Bazı kullanıcılar bu özelliğin tıpkı ‘hikayeler’ gibi Facebook için gereksiz olduğunu düşünürken, bazıları ise çektikleri Reels’ları paylaşmaya başladı bile.

Facebook Reels özelliği ülkemizde kullanıma açıldı

Aylar önce ABD’de uygulanmaya başlanan özellik, nihayet ülkemizde de kullanıma açıldı. Şimdilik sadece mobil uygulamasında kullanılabilen özelliğin ilerleyen günlerde internet tarayıcısına da gelmesini bekliyoruz. Instagram’da karşımıza çıkan pek çok TikTok videosunu, bu yeni özellikle birlikte bir de Facebook’ta izleyeceğiz sanırım. Belki de akrabalarımızın Facebook sözleri paylaşımlarını Reels olarak çektiğini bile görebiliriz. İlerleyen günlerde izleyip göreceğiz. 
 
Reels, Instagram’da yüz binlere kullanıcı tarafından kullanılıyor ve canınız sıkıldığında güzel bir kurtarıcı olabiliyor. Kullanıcıların bir kısmı bu özelliğin Facebook’a gelmesinin gereksiz olduğunu ve Facebook’u sadece gruplar için kullandığını söylerken, bir kısmı ise yeni Reels özelliğini kullanmaya başladı bile. Yeni özellik ile halihazırda milyonlarca kullanıcısı olan Facebook’un kullanıcı sayısı nasıl etkilenir ve bu özellik başarılı olabilir mi hep birlikte bekleyip göreceğiz.
 
Kaynak:https://twitter.com/ahmettbalat/status/1495029594331701249

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir