Google Chrome Tarayıcı Yeni Sürümlerine Odaklanma Modülü Getiriyor!

Google Chrome Tarayıcı Yeni Sürümlerine Odaklanma Modülü Getiriyor!
0


Google Chrome tarayıcısı için kullanıcıların web’de gezinirken odak modunu etkinleştirmelerini sağlayacak yeni bir özellik geliştiriyor.

Ayrıntılar bu noktada çok az, ancak yakın zamanda tanıtılan Chrome‘un Kanarya sürümünde işaretlenmiş bir bayrakodak modunun özellikle WindowsLinuxMac ve Chrome OS de dahil olmak üzere masaüstü platformlarına yönelik olduğunu doğruladı.

 

Bayrak Google Chrome Canary‘de zaten mevcut olsa da, şu an için işe yaramıyor gibi görünüyor, bu nedenle özellik ilk günlerinde büyük olasılıkla ve kararlı sürümüne geçene kadar biraz daha uzun sürebilir tarayıcı.

 

Canary, Google’ın Chrome tarayıcısı için test platformudur ve bunu hiçbir zaman prodüksiyona yapmayan denemeler de dahil olmak üzere tüm yeni özellikler ilk önce geri bildirim için burada yayınlanır.Odak 
 

modunun amacı

Odak modunun Chrome‘da yayına girdikten sonra neler yapabileceğine gelince, bu noktada yalnızca Google çok fazla ayrıntı paylaşmadığı için spekülasyon yapabiliriz.

 

Örneğin Odak modubildirimleri engellemek ve herhangi bir dikkat dağıtmadan İnternet’e göz atmanıza izin vermek için Chrome tarayıcıda kullanılabilir. 
 

Bu, uygulamaları veya oyunları tam ekranda çalıştırırken bildirimleri otomatik olarak engelleyen Windows 10‘daki Odak Yardımı özelliğine benzer şekilde çalışabileceği anlamına gelir.

 

Ek olarak, odak modu, makaleleri okuduğunuz haber web siteleri gibi metne de vurgu yapabilir. Bu, okuma moduna neredeyse daha az benzeyebilir, ancak bu kez odak modu bir web sitesinin diğer bileşenlerini gizlemez.

 

Bu özellik hala ilk günlerinde olduğundan, olası bir sürümle ilgili hiçbir şey söyleyemeyiz, ancak Google’ın önümüzdeki haftalarda Kanarya’da deneyi etkinleştirmesini bekliyorum. Bu noktada, özelliği açabilmeli ve odak modunun ne hakkında olduğunu görebilmeliyiz.
 


Bu, Windows 10’daki Odak Yardımı özelliğidir.


Kaynak: https://news.softpedia.com/news/google-working-on-focus-mode-for-chrome-browser-525057.shtml
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir