Google Haritalar’a Anlık Hız Göstergesi Eklendi

Google Haritalar’a Anlık Hız Göstergesi Eklendi
0
Google, Waze’in sevilen özelliklerinden esinlenmeye devam ederek Google Haritalar’a anlık hız göstergesi ekledi.
Dünyanın en popüler harita ve navigasyon uygulamalarından biri olan Google Haritalar, Waze’in sevilen özelliklerini uygulamasına entegre etmeye devam ediyor. Daha önce hız sınırlarının aşılmaması adına mevcut yolun azami hız limitini uygulamada göstermeye başlayan Google Haritalar, şimdi de anlık hız göstergesine sahip oldu.

Son yayınlanan güncellemenin ardından Google Haritalar’da ekranın sol alt kısmındaki gösterge yenilendi. Bu gösterge içinde hem mevcut hızınız, hem de bulunduğunuz yoldaki hız limiti gösteriliyor. Ayrıca hız limitlerini aşmanız durumunda uygulama sizi uyararak yavaşlamanız gerektiğini hatırlatıyor.

Google Haritalar’ın hız göstergesi özelliği fazlasıyla faydalı olsa da şu an için sınırlı sayıda kullanıcının hizmetine sunulmuş durumda. Şu an için Brezilya, ABD, Belçika ve İngiltere’deki kullanıcıların hız göstergesinden faydalandığı biliniyor. Hız limiti özelliği şu an için Türkiye’de kullanılmıyor. Özellik yayınlandığında ayarlar menüsünden aktif edebileceksiniz.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/google_maps_adds_speedometer_to_your_navigation_screen-news-37419.php
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir