Google Play’e Uygulama İndirmeyi Hızlandıran Bir Özellik Geliyor

Google Play’e Uygulama İndirmeyi Hızlandıran Bir Özellik Geliyor
0

Google Play, uygulama indirmeyi hızlandıracak ve hafıza tasarrufu sağlayacak bir özelliği kullanıma açıyor. Yavaş yavaş telefonlarda belirmeye başlayan ‘uygulama yükleme optimizasyonu’ kullanıcıların sağladığı verilere göre çalışarak uygulamaların en gerekli kısımlarını önce indiriyor.

Android’in uygulama platformu Google Play, uygulama indirme sürecini hızlandıracak yeni bir özelliği kullanıma açmaya hazırlanıyor. Geçen aydan beri test edilmeye devam eden özellik sayesinde uygulamalar, parçalar halinde kullanıcıların tercihlerine göre inerek daha hızlı çalıştırılabilecek.Google, bu yeni özelliğineuygulama yükleme optimizasyonu’ diyor. Tüm Android cihazlarda yavaş yavaş kullanıma açılan özellik, varsayılan ayarlarda açık bir şekilde bulunuyor. Yükleme optimizasyonu özelliğinin özellikle aceleyle indirilen uygulamalarda kullanıcılara fayda sağlaması bekleniyor.

Uygulamanın en gerekli kısımlarını tespit ediyor:

Uygulama yükleme optimizasyonu’ özelliği basitçe şu şekilde çalışıyor: Google, uygulamayı indiren kitlenin yüklemeden hemen sonra uygulamanın hangi kısımlarını kullandığını analiz ediyor. Bu işlem isim, e-posta adresi gibi bilgilerden bağımsız bir şekilde işliyor. Daha sonra eğer özellik sizde açıksa, uygulama bu kısımlara öncelik veriyor. Google, bu özellik sayesinde cihazların işlem gücünden, hafızasından ve bataryasından tasarruf edilebileceğini söylüyor. 

Ayrıca acil durumlarda uygulamaların inmesini beklemek sorun yaratabildiğinden dolayı bu işlemin oldukça faydalı olabileceği düşünülüyor.

Özellik Android cihazınıza geldiyse, Google Play’e ilk girdiğinizde karşınıza bununla ilgili bir bildirim çıkıyor. Uygulama yükleme optimizasyonu, halihazırda açık bir şekilde platformda bulunuyor. Kapatmak isterseniz de bunu ayarlar kısmından gerçekleştirmek mümkün. Henüz yeni olan özelliğin veri topladıkça daha iyi çalışması planlanıyor.

Kaynak :https://www.makeuseof.com/googles-play-store-feature-make-apps-install-faster/

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir