Google’ın Katlanabilir Telefonu Pixel Fold’un Özellikleri

Google’ın Katlanabilir Telefonu Pixel Fold’un Özellikleri
0

Google’ın Katlanabilir Telefonunun Bazı Özellikleri Ortaya Çıktı: Google Pixel Fold Sonunda Geliyor

Uzun zamandır söylentilere konu olmasına rağmen Google’ın henüz hakkında pek bir açıklama yapmadığı katlanabilir telefonu Pixel Fold’a ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bir etkinlikte Google, Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel Watch’u duyurmuştu. O etkinlikte hakkında en azından bir iki açıklama duymayı beklediğimiz modellerden biri de Google Pixel Fold idi. 

İnternette dolaşan iddialara her zaman için bir parça şüphe ile yaklaşmak gerekse de, daha önce de pek çok açıklaması ve iddiası doğru çıkan kaynakların paylaştığı bilgiler dikkat etmeyi gerektiriyor. Bu kaynaklardan biri, Google Pixel Fold’a ait olduğunu iddia ettiği özellikleri açıkladı.

Google Pixel Fold sonunda geliyor mu?

 

Bir Apple Otomobil olmasa da Google’ın bir katlanabilir telefon üzerinde çalıştığına dair iddialar yaklaşık 5 yıldır devam ediyor. Son dönemde konuyla ilgili iddiaların ve sızıntıların artması da çıkış tarihinin yaklaşmış olabileceğini gösteriyor. Katlanabilir telefonların popülerliği arttıkça pek çok firmanın bu alana girmesi bekleniyor. 

Google Pixel Fold’un 2208×1840 çözünürlükte bir ekrana sahip olacağı belirtiliyor. En fazla 1200 nit parlaklığa ulaşacağı belirtilen ekranın yenilenme hızı ise 120Hz’e kadar çıkabilecek. Telefonun katlanmamış halindeki boyutlarının ise 123 mm x 148 mm olacağı belirtiliyor. Ekranı üretme görevini üstlenecek firma ise Samsung olacak.

Galaxy Pixel Fold’un sadece ekran özellikleri sızdırılmadı. Sony IMX787 kamera sensörü 64 MP çözünürlük sunacak. Üç sensör bulunacak kamerayı tamamlayacak olan diğer sensörler ise Sony IMX386 (12.2 MP) ultra geniş açı kamerası ve S5K3J1 10 MP telefoto lensi olacak. 

2023 yılında çıkması beklenen akıllı telefonun fiyatının ise 1400 dolar bandında olması bekleniyor. 

Kaynak:https://www.techradar.com/news/google-pixel-fold-leak-reveals-size-display-and-camera-details
 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir