Google’un Yeni Web Fonts Site Görünümü Değişti

Google’un Yeni Web Fonts Site Görünümü Değişti
+ - 1

Web sitelerinin tema tasarımlarında kullandıkları yazı ailesi Google Web Fonts sitesinin görünümü değişti. Google Web Fonts ailesinin yeni görünümü daha basit bir sadelik ruhu içinde tasarlanmış. Web siteniz veya blog için doğru yazı biçimini Google Web Fonts sitesinin yeni görünümünde inceleyerek bulabilirsiniz. Google Web Fonts sitesine giriş yaparak birçok seçenekler arasında beğendiğiniz bir yazı üzerine tıklayıp herhangi bir metin yazarak deneme yapın. Bugün kullanmasanız bile ilerde kullanmayı düşündüğünüzde Google’un Yeni Web Fonts sitesine buradan giriş yaparak tarayıcınızın sık kullanılanlar simgesine tıklayıp, yeni bir klasör açıp “Google Web Fonts” ismi ile kaydedin.

İpucu : Chrome tarayıcı sık kullanılan simgesinde oluşturacağınız, örneğin : “Web Çantam” isimli bir klasör içine Webmaster ile ilgili tüm web site linklerini kaydederek elinizin altında devamlı ulaşabilir, Yer imlerini sıralı olarak düzenleyebilir, istediğiniz zaman bu sıraları sürükleme yöntemi ile değiştirebilir, silebilir veya yeni bir isim verebilirsiniz.

chrome-tarayici-yer-imleri

Google Web Fonts’u 100 milyondan fazla web sayfası ve web’de 1 milyardan fazla kişi her gün izlemektedir. Web siteniz için doğru yazı format‘ını seçmek kişisel tarzın bir ifadesidir.

google-web-fonts-develepors-sayfasi

Daha fazla bilgi için, Google Web Fonts Developers Ana sayfasını gezebilir, Rehber geliştirici sayfasını inceleyebilir, Destek sayfasından (SSS) sıkça sorulan sorular sayfasında kişisel sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Visitor Rating: 5 Stars

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.