PlayStation’ın Sevilen Oyunu Returnal, PC İçin Çıkış Yaptı: İşte Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri

PlayStation’ın Sevilen Oyunu Returnal, PC İçin Çıkış Yaptı: İşte Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri
0

 

PlayStation’ın sevilen oyunu Returnal, PC için çıkış yaptı. Gelin oyunun PC özelliklerine birlikte bakalım.

Housemarque ve Climax Studios tarafından geliştirilen ve 2021 yılında çıkış yapan üçüncü şahıs nişancı türündeki Returnal, PlayStation’ın en sevilen oyunlarından biri olmayı başardı. Geçtiğimiz aralık ayında gerçekleştirilen The Game Awards 2022’de ise oyunun nihayet PC’ye geleceği açıklandı.

Geçtiğimiz haftalarda da oyunun PC için 15 Şubat 2023 tarihinde çıkış yapacağı duyurulmuştu. Beklenen gün nihayet geldi ve oyun PC kullanıcıları için yayınlandı. Gelin hep beraber oyunun fiyatına ve sistem gereksinimlerine birlikte bakalım.

Returnal’ın PC özellikleri ve konusu

NVIDIA DLSS ve AMD FSR desteğinin oyuna eklendiği, tüm grafik modlarında 60 fps sunulacağı yakın zamanda PlayStation’un paylaştığı blog gönderisinde duyurulmuştu.

Ayrıca DLSS veya FSR için gerekli donanıma sahip olmayanlar; ancak performansta artış isteyenler için NVIDIA NIS desteğinin eklendiği de belirtildi. PlayStation, çeşitli özelleştirme seçeneklerinin ve klavye&fare desteğinin de sağlandığını söylüyor; ancak oyun için en iyi deneyimin DualSense kontrolcülerle olacağının altını çiziyor.

PC kullanıcılarıyla buluşan Returnal, şekil değiştiren bir dünya olan Atropos’a düşen Selene’in hayatta kalma hikayesini anlatıyor. Göz alıcı görüntülere sahip oyunda Selene, kaçışı için antik bir medeniyetin çorak topraklarını arıyor ve hayatta kalmak için canı pahasına mücadele ediyor.

Returnal Sistem gereksinimleri

Returnal minimum sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows 10 64-bit
İşlemci  Intel Core i5-6400 veya AMD Ryzen 5 1500X 
Bellek 16 GB RAM
Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB) AMD Radeon RX 580 (8 GB)
Depolama  60 GB SSD

Returnal önerilen sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows 10 64-bit 
İşlemci  Intel i7-8700 veya AMD Ryzen 7 2700X 
Bellek 16 GB RAM
Ekran Kartı NVIDIA RTX 2070 Super (8 GB) veya AMD Radeon RX 6700 XT (12 GB)
Depolama 60 GB SSD

Returnal PC fiyatı

Returnal, Steam üzerinde 599 TL’lik bir fiyat etiketine sahip. Oyunun Steam sayfasına buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Kaynak:https://blog.playstation.com/2023/01/18/returnal-launches-on-pc-february-15/
 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir