İddia: Xbox Game Pass’e Ucuz Ama Reklamlı Paket Gelecek

İddia: Xbox Game Pass’e Ucuz Ama Reklamlı Paket Gelecek
0

 

Game Pass’e ‘Uygun Fiyatlı’ Reklamlı Paket Geleceği Ortaya Çıktı: 1 Çikolata Parasına Onlarca Oyun!

Microsoft’un Game Pass ile ilgili yeni planları ifşa olmuş gibi görünüyor. Ortaya çıkan bir anket görseline göre Microsoft, Xbox Game Pass için yeni bir abonelik katmanı planlıyor. Daha ucuz olacak bu abonelik katmanı, bazı kısıtlamalar ve reklamlarla gelecek.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un ücretli oyun abonelik sistemi Xbox Game Pass, dikkat çeken bir gelişme ile gündeme geldi. Video oyun dünyası ile ilgili popüler forumlar arasında yer alan ResetEra’da yapılan bir paylaşıma göre Microsoft, Xbox Game Pass için oyuncuları memnun edecek bazı planlar yapıyor. 

Çevrimiçi abonelik programları, son dönemlerde iyiden iyiye popüler oldu. Oyunlar için ayrı ayrı satın alma yapmak istemeyen oyunseverler, Xbox Game Pass, PlayStation Plus, Ubisoft+ veya EA Play gibi hizmetlere abone olup, sayısız oyuna ekstra ödeme yapmadan erişme imkanı yakalıyorlar. Microsoft cephesinden gelen son haberler ise Xbox Game Pass için yeni bir abonelik katmanı planlandığını gözler önüne seriyor.

Xbox Game Pass, tıpkı Netflix gibi reklamlı abonelik paketi sunabilir!

 

ResetEra’da paylaşılan bir gönderiye göre Microsoft, “Game Pass Lite” isimli yeni bir abonelik katmanı ile ilgili pazar araştırması yürütüyor. Bu yeni abonelik katmanı, diğer paketlerden daha ucuz olacak. Haliyle bazı kısıtlamalar da sunacak. Bu kısıtlamalar şu şekilde karşımıza çıkıyor:
 • Birinci taraf Xbox oyunları, yayınlandıktan 6 ay sonra Game Pass’e eklenecek.
 • Bulut desteği sunulmayacak.
 • Bir oyuna girmeden önce reklam gösterilecek

Bu kısıtlamalarda en dikkat çeken durum, oyuna girmeden gösterilecek reklamlar. Burada bazı bilinmezler var. Öyle ki oyuncular, burada video oyun dünyasıyla ilgili reklamlar mı görecekler? Yoksa e-ticaret, sinema gibi alternatif kategorilerde reklamlar da Game Pass Lite adlı yeni abonelik paketinde yer alacak.

Peki Game Pass Lite kaç para olacak?

Game Pass Lite’ın kısıtlamalarını bir kenara bıraktığımızda; bu abonelik paketini satın alan oyuncuların oyunları indirip, çevrimiçi olarak oynayabileceklerini görüyoruz. İşte bu özellikleri sunan abonelik paketi, iddiaya göre aylık 2,99 euro karşılığında kullanılabilecek.

2,99 euro şeklindeki fiyatlandırmayı Almanya üzerinden daha anlaşılabilir hale getirelim. Xbox Game Pass’in Almanya için oluşturulan sitesinde PC ve konsol sürüm için aylık 9,99 euro, Ultimate paket içinse aylık 12,99 euro ödeme yapılması gerektiğini görüyoruz. Game Pass Lite’ın PC ve konsol sürümden yüzde 70, Ultimate sürümden yüzde 77 daha ucuz olacağını söyleyebiliriz. Bu durum pek çok oyuncuyu memnun edecektir.

Türkiye’de Game Pass Ultimate sürümünün 45 TL gibi bir fiyata sahip olduğunu düşünürsek Game Pass Lite’ın 10 TL civarında fiyata sahip olacağını öngörebiliriz. Tabi Microsoft, ‘Lite’ paketin gelmesiyle birlikte Game Pass’in kurunda güncellemeye gitmezse…

Kaynak: https://www.windowscentral.com/gaming/xbox/is-microsoft-exploring-a-cheaper-ad-supported-xbox-game-pass-lite 


Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir