👿 Kara Gözlükle Gezmeye Devam Edenler İçin: Elektriğ’e En Az Yüzde 30 Zam Yolda!

👿 Kara Gözlükle Gezmeye Devam Edenler İçin: Elektriğ’e En Az Yüzde 30 Zam Yolda!
0

👿Elektriğe En Az Yüzde 30 Zam Yolda: İkinci Kademe Zam Oranı Yüzde 137’ye Çıkacak

Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) tarafından düzenlenen toplantıda dağıtım şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle yeni bir zam konusunda anlaşmaya varıldı.

Geçtiğimiz gün Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) tarafından 14’üncüsü düzenlenen ve elektrik dağıtım şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin katılım gösterdiği Sektör Değerlendirme Toplantısı’nda elektrik bedelleriyle ilgili yeni talepler sunulmuştu. 

Toplantının ardından yapılan taleplerle ilgili görüş birliğine varıldı. DW Türkçe’nin haberine göre ilerleyen günlerde geçerli olmak üzere elektrik satış bedellerine yeni bir zam daha geliyor.

Gelecekte birgün gelecek efendiler!…

👿 Yeni zam kararının 1 Temmuz itibarıyla kesinleşmesi bekleniyor

Geçtiğimiz ay benzer bir haber EPDK’dan gelmiş ve elektriğe yüzde 15 ila 25 oranında yeni bir zam yapılmıştı. Ancak dağıtım şirketleri yetkilileri kur farkının artması ve artan enerji kaynağı maliyetlerinin altını çizerek yeni bir zam daha yapılmasını talep etti. Yetkililerin talepleri doğrultusunda yüzde 30’luk zam yapılması için görüş birliğine varıldı. 

👿 Yaşamak, denilen şey bitti! Elektrik,Su,Doğalgaz, için Yaşanmaya çalışılacak artık!

(Sizin yönettiğiniz formülün içine…)

Ek olarak söz konusu habere göre 1 Temmuz itibarıyla yüzde 30’luk zam kararının alınması ve kısa bir süre içinde yürülüğe girmesi bekleniyor. Yeni zamlar yürürlüğe girdiği takdirde 2022’nin ilk yıllarından itibaren toplam olarak birinci kademe kullanıma yüzde 58, ikinci kademe kullanıma yüzde 137’lik bir zam yapılmış olacak. 

Yeni zammın gelmesi halinde birinci kademede 230 kWh’lık fatura alt sınırı 332 TL’den 430 TL’ye; ikinci kademede ise alt sınır 475 TL’den 760 TL’ye çıkacak.

 

Kaynak: https://www.dw.com/tr/patronlar-bakanla-buluştu-elektriğe-en-az-yüzde-30-zam/a-62192275
.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir