Microsoft, Windows 10’a Yeni Bir Panel Daha Ekliyor

Microsoft, Windows 10’a Yeni Bir Panel Daha Ekliyor
0

Microsoft, kolay erişim için ve onlarca gelişmiş aracı tek çatı altında toplamak amacıyla Windows 10‘da önemli bir değişiklik daha yapmaya hazırlanıyor.

Microsoft, Windows 10’da yaptığı değişikliler konusunda dur durak tanımıyor. Şimdi de, şirketin erken erişim programının üyelerine sunulan Windows 10 ön izleme yapısı 21354, mevcut Yönetim Araçları menüsünü kaldırıyor ve yerine genişletilmiş bir kapsama sahip yeni bir Windows Araçları paneli getiriyor.

Yeni menü, daha önce Başlat Menüsünde bulunan yaklaşık 40 uygulama kısayolunu barındırıyor. Bu uygulamalar arasında PowerShell, Komut İstemi, Kayıt Defteri Düzenleyicisi, Disk Temizleme ve yalnızca ileri düzey kullanıcıların tam olarak kullanabileceği diğer yardımcı programlar bulunuyor.

Değişikliğin tüm Windows 10 kullanıcıları için tam olarak ne zaman yürürlüğe gireceği belirsiz, ancak testlerde herhangi bir aksaklık olmaması koşuluyla, Windows Araçları menüsü muhtemelen önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak gibi görünüyor.

kaynak:https://www.chip.com.tr/haber/microsoft-windows-10-yeni-bir-panel-daha-ekliyor_94100.html

 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir