Netflix Şifre Paylaşımı Ne Zaman Kaldırılacak Açıklandı

Netflix Şifre Paylaşımı Ne Zaman Kaldırılacak Açıklandı
0

Netflix’ten Bir İyi Bir de Kötü Haber: Şifre Paylaşımının Ne Zaman Tarih Olacağı Açıklandı…

Netflix, 2022’nin üçüncü çeyreğine ilişkin mali durum raporunu yayınladı. Yapılan açıklamalar, Netflix’in yeniden abone kazanmaya başladığını gözler önüne serdi. Ayrıca platformla ilgili en yeni gelişmeler de paylaşıldı.

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformlarından Netflix, 2022 yılını pek de iyi geçirmedi. Zira şirket, yılın ilk çeyreğinde 200 bin, ikinci çeyreğinde ise 900 bin kullanıcı kaybettiğini açıkladı. Platform şimdi ise üçüncü çeyreğe ilişkin verilerini açıkladı. Görünen o ki Netflix, kötü gidişatı tersine çevirmiş durumda.

Netflix tarafından yapılan açıklamalar, platformun geçtiğimiz 3 aylık süreçte 2.4 milyon yeni abone kazandığını gözler önüne serdi. Bu yeni abonelerin yalnızca 100 bin kadarı ABD ile Kanada’dan gelirken, kalanı diğer ülkelerden kazanıldı. Ancak Netflix’in üçüncü çeyrek ile ilgili açıklamaları bunlardan ibaret değildi. Gelin diğer açıklamalara da bakalım.

Şifre paylaşım devri resmen sona eriyor!

Netflix bir süredir, birkaç kişinin bir araya gelip tek bir Netflix aboneliği satın almasını engellemek için çalışmalarını sürdürüyor. Üçüncü çeyrekle ilgili açıklamalarında bu konuya da değinen Netflix yetkilileri, şifre paylaşımının 2023 yılının başı itibarıyla sona ereceğini açıkladılar. Hatırlayanlarınız olacaktır; geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, “Profil Transferi” isimli bir özelliğin kullanıma sunulduğundan ve bunun şifre paylaşımı ile ilgili olduğundan bahsetmiştik. Beklenen son geliyor gibi görünüyor…

Netflix, tüm sezonu tek seferde yayınlamanın daha etkili olduğuna inanıyor

Netflix’in üçüncü çeyrek raporunda değinilen hususlardan bir tanesi de “seri-izleme” olarak da bilinen sezonluk yayınlarla ilgiliydi. Netflix kullanıcıları bilir; platformdaki diziler bölümler halinde değil, sezonlar halinde yayınlanır. Netflix, bu yöntemin dizilere olan ilgiyi artırdığını söylüyor. Bu yüzden Netflix’teki diziler, bundan sonra da sezonlar halinde yayınlanacak. Netflix’e göre Squid Game gibi dünya çapında gündem olan yapımlar, haftadan haftaya yayınlansaydı aynı etki görülmeyecekti.

Netflix’ten 55 yeni oyun geliyor!

Netflix, 2021 yılında radikal bir karar almış ve video oyun sektörüne giriş yapacağını duyurmuştu. Bugüne kadar da Netflix’in yayınladığı oyunları gördük. Yapılan son açıklamalar, Netflix’teki yeni oyun furyasının bundan sonra da devam edeceğini gözler önüne seriyor. Yapılan açıklamaya göre bugüne dek 35 mobil oyun yayınlayan Netflix, 55 yeni oyun üzerinde çalışıyor ve bu oyunlar, 2022 yılı sona ermeden yayınlanacak.

 
Kaynak: https://s22.q4cdn.com/959853165/files/doc_financials/2022/q3/FINAL-Q3-22-Shareholder-Letter.pdf

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir