Otogaza 25 Kuruş Zam Geliyor

Otogaza 25 Kuruş Zam Geliyor
0

Tüplü ve Öfkeli: Otogaza 25 Kuruş Zam Geliyor

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre otogaz fiyatlarına bir zam daha gelecek. Bu gece itibarıyla geçerli olacak zam ile otogaz fiyatı, Türkiye’nin pek çok yerinde 7 liraya dayanmış olacak. 25 kuruşluk zam, pompa fiyatlarına yansıyacak.

Döviz kurunun dalgalı yapısı ve koronavirüs pandemisi nedeniyle yaşanan krizler, akaryakıt fiyatlarına da doğrudan yansıdı. Devlet, Eşel Mobil Sistemi ile akaryakıttaki ÖTV’den vazgeçmiş olsa da karşılanabilecek marj kalmamış olması, pompa fiyatlarının kısa bir süre içerisinde 1 TL civarında yükselmesine yol açtı. Ancak görünen o ki akaryakıttaki zam furyası, en azından bir süre daha devam edecek.

NTV’nin sektör kaynaklarından edindiği bilgilere göre bu kez de otogaza zam gelecek. Zaten son dönemde fiyatı iyiden iyiye artan ve benzin ve motorine adeta kafa tutmaya başlayan otogaz, bu gece itibarıyla 25 kuruş daha zamlı satın alınacak. Eşel Mobil Sistemi LPG için de kendi kendini sıfırladığından, yapılacak zammın pompaya yansıması bekleniyor.

LPG (otogaz), bu geceki zamla 7 liraya dayanacak

Yapılacak zam, uygun fiyatlar nedeniyle LPG’yi tercih eden vatandaşları zorlayacak gibi görünüyor. Zira 16.11.2021 saat 00:00 itibarıyla uygulamaya konacak zam, İstanbul’un Avrupa yakasındaki otogaz fiyatlarını neredeyse 7 TL’ye çıkaracak. Yaptığımız kontrollerde, İstanbul Avrupa yakasındaki güncel LPG fiyatının 6,66 TL olduğunu görüyoruz. 
 
Bu arada; piyasa serbestliği, bölge ve markalara göre fiyatlarda değişiklik olabileceğini belirtelim. Ancak bu değişiklik, birkaç kuruş ile sınırlı olarak karşımıza çıkacak…
Kaynak:https://www.ntv.com.tr/ekonomi/otogaza-zam-bekleniyor,jSNB-fJaqkmT1_3bvZw4Qw.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir