Tesla, 75 metrelik uçurumdan yuvarlandı! İşte sonuç

Tesla, 75 metrelik uçurumdan yuvarlandı! İşte sonuç
0


Tesla sürücüsünün son kazası sosyal medyada gündem oldu. 75 metre uçurumdan yuvarlanan aile, araçtan sağ çıktı.

ABD’de yaşanan yeni bir kaza olayına göre Tesla model elektrikli araba, 75 metre yüksekliğindeki uçurumdan aşağı yuvarlandı. Şoförün, ailesini öldürmek için kasıtlı olarak uçurum boşluğuna doğru sürdüğü iddia edildi. Ancak kaza sonucunda araba içerisindeki anne ve iki çocuk hayatta kaldı.


Tesla ile 75 metreden aşağı yuvarlanan aile hayatta kaldı

NBC News’te yer alan son habere göre Kaliforniya’da bir Tesla sahibi, eşini ve araçta bulunan iki çocuğunu öldürmeye teşebbüs etti. Modeli belirtilmeyen Tesla aracını 75 metrelik bir uçurumdan aşağı doğru sürdü. Ancak mucizevi bir şekilde sürücü, eşi ve iki çocuğu hayatta kalmayı başardı.


Elektrikli otomobil üreticisinin son güvenlik standartları, araç içerisindeki dört kişiyi kurtardı. Yetkililerden alınan bilgilere göre, dört kişi, hayati tehlike oluşturan yaralanmalara maruz kalmadan kazadan sağ kurtuldu.

Pazartesi günü Kaliforniya’da meydana gelen öldürme girişimi sonrasında 41 yaşındaki sürücü Dharmesh Arvind Patel tutuklandı. Cinayete teşebbüs ve istismar ile suçlanacağı bildirildi. İtfaiye ekipleri tarafından çekilen görüntülerde, Tesla model otomobilin kayalık bir uçurumun dibinde ezilmiş hali görülüyor.

Olayla ilgili açıklamalarda bulunan yetkililer, uçurumun sonundaki dört kişiyi kurtarmak için bir helikopterden yardım aldıklarını söyledi. Yapılan açıklamaya göre, anne ve yaşları belirtilmeyen iki çocuk kazadan zarar görmeden kurtuldu.

İtfaiye göre kaza sonrası oluşan hasar, aracın sert bir şekilde kayalıklara çarptığını ve ardından birkaç kez takla attığını gösteriyor. Konuyla ilgili olarak Tesla’dan açıklama gelmediğini belirtmek gerekiyor.

Peki siz Tesla kaza olayı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Kaynak:https://www.nbcnews.com/news/us-news/tesla-driver-plunged-family-california-cliff-purpose-officials-say-rcna64170 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir