WhatsApp’ın Dikkat Çeken 5 Özelliği

WhatsApp’ın Dikkat Çeken 5 Özelliği
0
Son dönemlerin en popüler mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulaması olan WhatsApp, kullanıcılarına sunduğu son dönemlerde güncellemeleri ile dikkat çekti.
WhatsApp, Facebook tarafından 2014 de 19 milyar gibi rekor bir ücret ödeyerek satın alınmıştı.Uzun süre ücretsiz olarak kullanılan mesajlaşma uygulaması satın alma sonrasında oldukça popüler olmaya başladı ve her geçen gün yeni bir güncelleme ile sosyal medya uygulamalarını tahtından etmeye başladı.
WhatsApp Kullanıcılarının kullandığı yeni özelliklerden birkaçı;
1- WhatsApp’ta Hikaye özelliği : SnapChat veya Instagram kullanıcılarının çok sık kullandığı ‘Stories’ özelliğini WhatsApp’ta da görüyoruz. Tüm arkadaşlarınıza görsel mesaj  paylaşıp video, GIF veya fotoğrafın üzerine yazılar yazabiliyorsunuz. Paylaşımız 24 saat sonra siliniyor fakat bu süre içinde  kişi listenizdeki herkes hikaye paylaşımızı görebiliyor..
2-İki Adımlı Oturum Açabilme Özelliği: WhatsApp hesabınızı daha güvende tutmak istiyorsanız şu yolu izlemeniz gerekiyor. Ayarlar > Hesap > İki adımlı doğrulama.
Ekrandaki önergeleri takip ederek güvenlik kodunuzu seçin güvenlik kodunu aktifleştirin ve her girişinizde kodunuzun sorulmasını sağlayın.
3- GIF ekleyip paylaşın: Sosyal ağların gözde paylaşımlarından olan GIF paylaşımı kısa süre önce WhatsApp`ada geldi. Önce Emoji simgesine, ardından GIF düğmesine dokunarak ve bu özelliği rahatça kullanabilir ve harika gifler paylaşabilirsiniz.
4- Çevrim İçi Mesajlaşma: Android kullanıcılarının rahatlıkla kullanabildiği çevriçiçi mesajlaşma özelliğini artık iPhone sahibi olanlarda kullanabilecek. iPhone kullanıcılarıda artık çevrimdışıyken mesajlarını yazıp hazır bekletebiliyor internet bağlantısı sağlandığında otomotik iletebiliyorlar.
5- Daha Çok Fotoğraf Paylaşımı:WhatsApp’da daha önceden sadece 10 adet fotoğraf paylaşımı yapabiliyorken artık tek seferde 30 fotoğraf gönderebileceksiniz.Daha fazla fotoğraf gönderimi yapmaya olanak veren uygulama ile fotoğraf paylaşımı artık daha kolay.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

Cum.unv.elektronık mezunu gultasarim.com kurucusu ve editörü ayrıca Wordpress,Blogger,Tumblr,Google Sites,Sosyal Medya ,Seo alanlarda profesyonel çözümler üreticisi.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir