WhatsApp’tan Kullanıcılara “Oh Be” Dedirtecek Özellik

WhatsApp’tan Kullanıcılara “Oh Be” Dedirtecek Özellik
0

WhatsApp Evlilikleri Bitiren, Dostların Arasını Bozan Özelliğini Güncelledi

WhatsApp, sadece kendinizden sildiğiniz mesajları geri almanızı sağlayacak bir özelliği kullanıma sundu. Artık ‘Benden Sil‘ seçeneğini kullanarak sildiğiniz mesajları, 5 saniye içinde geri getirebileceksiniz.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların gönderdiği mesajları silmesine olanak tanıyan özelliklere sahip. ‘Benden Sil’ ve ‘Herkesten Sil’ olarak bildiğimiz bu özellikler, gönderdiğimiz mesajların istersek kendimizden istersek de diğer kişilerden silinmesine olanak tanıyor ve adeta bir kurtarıcı görevi görüyor.

Dev platform, şimdi de bu özellikler hakkında oldukça sevindirici bir güncelleme yayınladığını duyurdu. ‘Yanlışlıkla silme’ olarak adlandırılan bu yenilik, kullanıcıların ‘Benden Sil’ seçeneği ile sildiği mesajları geri alabilmesine olanak tanıyacak. Özelliğin oldukça kullanışlı olacağını söyleyebiliriz; çünkü bu işlemde mesajlar herkesten silinmek yerine sadece gönderen kişiden siliniyordu. Bu da özellik yanlışlıkla kullanıldığında bazı talihsiz sonuçların oluşmasına neden olabiliyordu.

Silinen mesajları 5 saniye içinde geri getirebileceksiniz

Silme işlemini geri alan yeni özellik, Android ve iOS kullanıcılarına şimdiden sunulmaya başlamış durumda. Platform, yeni güncellemeyle birlikte ‘Herkesten Sil’ yerine ‘Benden Sil’ seçeneğine yanlışlıkla basan kullanıcılara yardımcı olmak istediğini belirtiyor. Geri alma butonu beta testlerinin ilk olarak geçtiğimiz ağustos ayında ortaya çıktığını eklemeden geçmemek gerek.

WhatsApp, kullanıcılara 5 saniye boyunca işlemi geri alma olanağı tanıyor. Yukarıdan da görebileceğiniz gibi bir mesajı sildikten sonra ekranın alt kısmında küçük bir pencere açılıyor ve sağ tarafında ‘Geri al’ butonu yer alıyor. Bu seçeneğe bastığınızda ise sildiğiniz mesaj otomatik olarak geri geliyor.

Dev platform, geçtiğimiz aylarda ‘Herkesten Sil’ özelliği için de bir güncelleme yayınlamıştı. Bu güncellemeyle artık mesajları herkesten silmenin süresi 2 günün üzerine çıkarılmıştı.

 

Kaynak: https://techcrunch.com/2022/12/19/whatsapp-lets-you-undo-delete-for-me-in-case-you-hit-that-button-too-quickly/ 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir