50 Bin TL’SystemSixyi Aşan Fiyatıyla Dünyanın En Hızlı Bisikleti

50 Bin TL’SystemSixyi Aşan Fiyatıyla Dünyanın En Hızlı Bisikleti
0
ABD merkezli bisiklet üreticisi Cannondale, dünyanın en hızlı yol bisikleti iddiasıyla SystemSiz adındaki yeni bisiklet modelini tanıttı. 11 bin dolarlık etiketi ve mükemmel tasarımıyla göz kamaştıram bisiklet yeni sürücülerini bekliyor.


Fransa Bisiklet Turu’nun başlamasına sayılı günler kala ABD’li üretici Cannondale, dünyanın en hızlı yol bisikletini piyasaya sürdü. ABD’nin bisiklet takımı Fransa’da SystemSix adındaki bu bisikleti kullanacak.

Firmanın bisikleti tasarlarken aero dinamiğin en güncel verilerini kullandığı söyleniyor. Cannondale tasarım mühendisi olan Nathan Barry “Aerodinamik sürtünme, binicilerin üstesinden gelmek zorunda olduğu en büyük direnç gücüdür, bu yüzden sadece yarışçılar değil herkes için önemlidir. SystemSix daha fazla hız sunar.” dedi.

ABD’de 11 bin dolarla satışa çıkacak bisikletin profesyonel olmayan özel sürümü de 4 bin dolara alıcı bulacak. SystemSix adı, firmanın çerçeve, direksiyon, tekerlekler, sele, gidon ve gövde olarak ayırdığı 6 farklı kategoriden geliyor.

İşte SystemSix’in mükemmel tasarımını ortaya koyan görüntüleri:

Dünyanın En Hızlı Bisikleti SystemSix görselleri

 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir