Klasikten yeni Google sitelerine geçişi yönetmek için ek araçlar

Klasikten yeni Google sitelerine geçişi yönetmek için ek araçlar
0

Google, 2017‘de klasik siteleri yeni sitelerle değiştireceğini duyurmuş ve 2019‘da geçişi tamamlamak için alan adlarının 2021‘in sonuna kadar olacağınıbildirmişti. ÖNEMLİ NOT: 15 Mayıs 2021‘den itibaren, klasik Google Sites’ta web sitesi oluşturma Artık mevcut olmayacak. 

 
Daha fazla bilgi için, Yardım Merkezi ayrıntıları Siteleri Klasik göç. başlıklı linkten ulaşabilirsiniz.Yöneticilerin ve son kullanıcıların yeni sitelere geçişi yönetmelerine yardımcı olmak için 2020’de klasik siteler Yöneticisini tanıttık. Son zamanlarda, sizin ve kullanıcılarınızın klasik sitelerden geçişi yönetmelerine yardımcı olmak için klasik siteler yöneticisine birkaç yeni seçenek ekledik:

Süper Yöneticiler artık yönetici düzeyinde klasik site yöneticisi erişimini kuruluşlarındaki diğer kullanıcılara yeni bir atanabilir ayrıcalık aracılığıyla devredebilir ve site sahiplerini atamak veya web sitelerini son kullanıcıları adına yeni Google Sites deneyimine dönüştürmek gibi şeyler yapmalarına izin verebilir
Yöneticiler ve site sahipleri artık klasik site Yöneticisi’ndeki siteleri toplu olarak silebilir ve geri yükleyebilir.


Yöneticiler artık sitelerin sahipliğini klasik siteler Yöneticisi’nden toplu olarak güncelleyebilir.
Bu yeni seçeneklerin yöneticilerin ve son kullanıcılarının klasik sitelerden yeni sitelere geçişte gezinmelerine yardımcı olacağını umuyoruz.

Yöneticiler, tüm klasik siteleri görüntülemelerine ve hangi geçiş eylemlerinin yapılması gerektiğini belirlemelerine (dönüştürme, silme, site sahiplerini atama, vb.) izin vererek, klasik siteler yöneticisine yönetici düzeyinde erişimi kuruluşlarındaki doğru kişilere devredebilir.).

Klasik siteler yöneticisinde toplu silme eyleminin eklenmesiyle , yöneticiler (veya temsilci yöneticiler) artık etki alanlarıyla alakalı olmayan siteleri hızlı bir şekilde kaldırabilir. Son kullanıcılar sahip oldukları siteleri kaldırabilecekler. Bir site silindikten sonra, bir kullanıcının veya yöneticinin kalıcı olarak silinmeden önce geri yüklemek için 30 günü vardır.

Sahipleri olmayan siteler için, yöneticiler (veya temsilci yöneticiler) artık sitelerin sahipliğini kuruluşunuzdaki bir iletişim noktasına atamak için sahipleri güncelle eylemini kullanabilir ve bu da sitenin silinip silinmeyeceği veya yeni sitelere dönüştürülüp dönüştürülmeyeceği konusunda en iyi tavsiyede bulunabilir.

Buna ek olarak, siteler, klasik siteler Yöneticisi’nden filtrelenmiş bir görünümü kayıt tutma veya daha fazla analiz için Google e-Tablolar’a dışa aktarma seçeneğiyle klasik siteler Yöneticisi’ni kullanarak yeni siteler deneyimine dönüştürülebilir.

Klasik siteler Yöneticisi, etki alanınızdaki sitelerin sahipliğini dönüştürmek, silmek, geri yüklemek ve atamak için kullanılabilir.

Klasik siteler Yöneticisi, etki alanınızdaki sitelerin sahipliğini dönüştürmek, silmek, geri yüklemek ve atamak için kullanılabilir.

kaynak: https://workspaceupdates.googleblog.com/2021/05/delegate-admin-level-access-to-the-classic-sites-manager.html?utm_source=adnanguney

 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir