PlayStation Plus 2023 Ocak Ayı Ücretsiz Oyunları Açıklandı: Tam 5.602 TL’lik Oyunlar Bedavaya Dağıtılacak!

PlayStation Plus 2023 Ocak Ayı Ücretsiz Oyunları Açıklandı: Tam 5.602 TL’lik Oyunlar Bedavaya Dağıtılacak!
0

PlayStation Plus abonelerine ücretsiz olarak sunulacak Ocak ayı oyunları açıklandı. PlayStation Plus aboneleri, bu ay toplam fiyatı 5.602 TL olan oyunlara bedavaya ulaşabilecek.

Japonya teknoloji devi Sony’nin PlayStation platformu için hizmete sunduğu ücretli abonelik sistemi PlayStation Plus’ın  yeni yılın ilk ayında vereceği ücretsiz oyunları açıklandı. Ocak ayının oyunları ile ilgili söylentiler de sona ermiş oldu.

Ocak ayında PlayStation Plus abonelerine sunulacak oyunlara baktığımızda, bu oyunların bir kısmının PlayStation 5’te de desteklendiğini görüyoruz. Toplamda ise bu ay ücretsiz olan oyunların sayısı sadece 17. Oyunların toplam fiyatı ise tam 5.602 TL ediyor.

İşte Ocak 2023’te ücretsiz hale gelecek oyunlar:

WWE 2K22

Bir dönemin efsanelerinden olan WWE, her ne kadar artık ülkemizde yayınlanmıyor olsa da bu güreş müsabakasının oyunu, hem ülkemizde hem de dünyada büyük ilgiyle takip ediliyor.

Far Cry 5

Far Cry 3 ile devasa bir popülarite yakalayan Far Cry serisinin 2018 yılında çıkan bu üyesi, her ne kadar ilk başlarda çokça eleştirilse de daha sonraları oyuncuların en sevdiği “yeni Far Cry oyunları” listesinde üst sıralarda yer almıştı.

Far Cry New Dawn

Far Cry 5’ten 17 yıl sonrasını anlatan bu kıyamet sonrası oyun, özellikle pek çok açıdan Far Cry 5’e benzemesi nedeniyle eleştirilen oyun, yine de bir şansı hak ediyor.

Far Cry Primal

Far Cry serisinin ilk çağlarda geçen oyunu, Primal, sevilen Far Cry mekaniklerini mızraklar, oklar ve devasa mamutlarla harmanlıyor.

Mortal Shell

Farklı yapısıyla soulslike oyunlar içinde özel bir yere sahip olan oyun, dilediğinizde kendini taşa dönüştürebilme özelliğiniz ile zor anlarda ölmenizi engelliyor ve alışılmışın dışında bir oyun deneyimi sunuyor.

Judgement

Yakuza serisinin yapımcılarının elinden çıkan bu oyun, bir suç ağına sızan bir dedektifin hikayesini anlatıyor.

Yakuza: Like a Dragon

Yakuza serisinin en son oyunu olan Like a Dragon, oyunculardan karmaşık tepkiler almıştı. Yakuza severlerin bir kısmı oyunu çok severken bir kısmı ise oyundan nefret etmişti.

Yakuza 6: The Song of Life

Serinin en sevilen oyunlarından birisi olan Yakuza 6, Yakuza 5’in 3 yıl sonrasında geçiyor ve bildiğimiz Yakuza efsanesinin son oyunu olarak geçiyor.

Middle Earth: Shadow of Mordor

Yüzüklerin Efendisi evreninde geçen oyun, sıradan bir korucu ile güç yüzüklerini hazırlayan elfin ruhlarının bir bedeni paylaşmasıyla başlıyor. Hikayesi ve oynanış mekanikleriyle dikkat çeken oyun. bugüne kadar ki en başarılı LOTR evreni oyunlarından birisi olarak görülüyor.

Middle Earth: Shadow of War

Shadow of Mordor’un tam olarak bittiği yerde başlayan 2. oyun, kahramanlarımızın kendi güç yüzüklerini yapmalarını ve bu yüzüğü ele geçirmek isteyen şeytani güçleri durdurmalarını konu alıyor. Oyun ayrıca ilk oyundaki Nemesis sisteminin çok daha gelişmiş bir sürümünü de barındırıyor.

The Pedestrian

Tasarımı ve görsel anlatımıyla dikkat çeken bu platform puzzle oyunu, size fazlasıyla keyifli saatler geçirtecektir.

Evil Genius 2: World Domination

Kahraman filmlerindeki kötü adamlardan birisi olduğunuz ve dünyayı yok etmek için çalışmalar yürüttüğünüz bu oyunda, bir yandan üssünü gizleyip gelen ajanları durdurmalı bir yandan da dünyaya diz çöktürme planlarını gerçekleştirmelisiniz.

Adventure Time: Pirates of the Enchiridion

Cartoon Network’ün bugüne kadar ki en popüler çizgi filmlerinden birisi olan Adventure Time’ın korsan temalı sıra tabanlı dövüş oyunu olan Pirates of the Enchiridion, eğlencelki diyalogları ve dikkat çeken hikayesiyle sizi saatlerce ekran başında tutabilir.

Ben 10: Power Trip

Yine Cartoon Network’ün sevilen çizgi serisi Ben 10’in yeni versiyonunu baz alan bu oyun, özellikle Ben 10 hayranı çocukları ve içindeki Ben 10 sevgisi asla bitiremeyenlerin fazlasıyla hoşuna gidecek.

Gigantosaurus The Game

Yine çocuklara hitap eden bir oyun olan Gigantosaurus, eğer bir kardeşiniz ya da çocuğunuz varsa ona oynatabileceğiniz çocuk ve aile dostu bir puzzle oyunu.

Pillars of Eternity II: Deadfire – Ultimate Edition

Sevilen RPG oyunu Pillars of Eternity II : Deadfire, özellikle konsolda uçsuz bucaksız RPG dünyalarına girmek isteyenlerin mutlaka şans vermesi gereken bir oyun.

Worms W.M.D

Bir dönemin efsanelerinden olan Worms’un en sevilen oyunlarından birisi olan W.M.D, klasik Worms macerasını yenilenmiş grafiklerle sizlere sunuyor.

PlayStation Plus aboneleri için ücretsiz hale getirileceği söylenen bu oyunları nasıl buldunuz? PlayStation sahiplerinin bu oyunlara sahip olmak için PlayStation Plus abonesi olmalarına gerçekten gerek var mı?
 
 
Kaynak:https://blog.playstation.com/2022/06/01/playstation-plus-monthly-games-for-june-god-of-war-naruto-to-boruto-shinobi-striker-nickelodeon-all-star-brawl/ 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir