Windows İçin OneDrive Uygulaması 64-Bit Desteği Kazandı

Windows İçin OneDrive Uygulaması 64-Bit Desteği Kazandı
0

Windows İçin OneDrive senkronizasyon istemcisine 64-bit desteği eklendi.

Microsoft, Windows için OneDrive senkronizasyon istemcisinin 64-bit olarak herkese açık bir ön izlemesini yayınladı. 64-bit istemci, OneDrive’da büyük dosyalarla veya yüksek sayıda dosyalarla uğraşan kullanıcılar için özellikle tavsiye ediliyor. 64-bit uygulamaların sistem belleğinin daha fazlasını kullanabildiğini de not olarak düşelim.

Bildiğiniz üzere OneDrive, Windows 10’a dahil ve eski sürümlere de yüklenebilir. Uygulama dosyaları OneDrive’dan yerel makinenize kolayca senkronize etmenize olanak tanıyor. Windows’ta Dosya Gezgini ile entegre olduğundan, OneDrive dosyalarını ve klasörlerini yönetmek adeta yerel bir klasör kullanmakla aynı deneyimi sağlıyor.

OneDrive’ın 64 bit sürümünü kullanmak için Windows’un 64 bit sürümünü çalıştıran x64 işlemciye sahip bir bilgisayara ihtiyacınız bulunuyor. 64 bit mimari kullansalar da ARM cihazlarda Windows’un henüz x64 işlemciler için tasarlanmış uygulamaları desteklemediğini de hatırlatalım. Bu nedenle 32-bit istemciyi kullanmaya devam etmeniz gerekiyor. Microsoft, ARM64 cihazlar için x64 öykünmesi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor ve şu anda geliştirme kanalında Insider’lar ile test test sürecinde

OneDrive istemcisinin 64 bit sürümünü bu adresten indirebilirsiniz. İstemci zaten sizde yüklüyse bu sürüm mevcut sürümünüzün üzerine yükleniyor.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse, bu yılın başlarında OneDrive dosya boyutu sınırı 250 GB olmuştu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir