Telegram’a Almanya’da ‘Kapatabiliriz’ Uyarısı

Telegram’a Almanya’da ‘Kapatabiliriz’ Uyarısı
0

Almanya’dan Telegram’a Kötü Haber: ‘Uygulamayı Kapatmak Zorunda Kalabiliriz’

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, popüler mesajlaşma uygulaması Telegram’ın ‘yasaları çiğnemeye devam etmesi halinde’ kapatılabileceğini söyledi.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından Telegram hakkında Almanya’da uyarı niteliğinde bir açıklama geldi. Özellikle pandemi döneminde aşı karşıtlarının ve pandemi kısıtlamaları karşıtlarının bir araya gelmek için kullandığı uygulamanın kapatılabileceği söylendi.

Konu hakkında açıklama yapan Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Alman Die Zeit gazetesine yaptığı açıklamada özellikle aşırı sağ, pandemi kısıtlamalarına ve aşıya karşı kesimler arasında popüler olan uygulamanın Alman yasalarını çiğnemeye devam ederse kapatılmak zorunda kalabileceğini belirtti.

‘Kapatmak son çare’

Uyarı niteliğindeki bu açıklamada Faeser, uygulamayı kapatmanın son çare olacağını ancak böyle bir ihtimali göz ardı edemeyeceklerini söyledi. Geçtiğimiz yaz aylarında Almanya’da yasaları çiğnediği gerekçesiyle Telegram’a bir de dava açılmıştı. Davanın Telegram’ın aleyhine sonuçlanması durumunda şirketin 5,5 milyon euro cezaya çarptırılabileceği düşünülüyor.

 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir